VAJİNA KASILMA TEDAVİ SEÇENEKLERİ

Estrogenolit Hap
Vajina kasılmasının tedavisi çeşitli farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Cinsel terapi, bilişsel olarak yeniden yapılandırma ve cinsel eğitim gibi teknikler vajina kasılmasının tedavisi için kullanılan yöntemlerdendir.
1.Kegel Egzersizleri
Vajina bölgesinde bulunan ve adına aşk kasları denilen pelvik taban kaslarının kasılma ve gevşemesi sürecini meydana getirir. Bu egzersizler ile vajinada bulunan kaslar üzerinde kontrol sağlama ve bunların kontrolünü geliştirmede etkililik kazanılmaktadır.
2.Vajinal Dilatasyon Egzersizleri
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
Bu egzersizler, mastürbasyon ya da kişinin kendini tatmin etmesi olayıdır. Hastanın kendi parmaklarını kullanarak ya da bu durum için üretilmiş olan plastik aygıtları kullanarak vajinanın içine giriş yapması durumudur. Bu durum kademeli olarak artar. Bir süre sonra vajina kasılması yaşayan birey kontrolü sağlayabilir. Bu aşamadan sonra cinsel birliktelik denenir.
3.Cinsel Eğitim
Vajina kasılması durumunun tedavisinde cinsel eğitim tedavinin temelini oluşturur. Cinsel birliktelikten korkan ve penetrasyon yani penisin vajinaya girişinden dolayı korku yaşayan kadının vajina kasılması durumunu engellemek ve bireyi eğitmek için en iyi tedavi yöntemi cinsel olarak eğitim vermektir. Kadın, kendi cinsel organının nasıl bir yapıda ve işlevde olduğu bilgisine sahip olması ile daha rahat olacaktır.
Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.