Uzun İlişkileri Yönetmek ve Cinselliği Canlı Tutmak

Estrogenolit Parfüm

Aşk ve tutkuyla başlayan ilişkilerde ilk yıllarda cinsellik ek bir motivasyon aracı gerektirmeden kendiliğinden akan bir enerji halindeyken, zamanla bu enerjide eksilmeler ve tıkanmalar görülebilmektedir .Doğal olarak da çiftlerin yaşadığı sorunların başında cinsel isteğin azalması gelmektedir.

Çiftlerin konuşarak kafalarındaki kaygı ve korkularını, rahatsız eden durumları, isteklerini kesin ve net bir dille anlatmaları, cinsellikte beklentilerini ve fantezilerini partnerleriyle paylaşmaları cinsel sorunların çözümünde ilk adımdır. Bunun için de kişilerin kendilerini iyi tanımaları ve cinsel beyinlerini keşfetmeleri mühimdir. Eğer cinsel isteksizliğin arkasında ağır bir patoloji yoksa büyük ihtimalle sebebi kişinin cinsel fantezilerinin cinsel arzularının farkında olmayışı olabilmektedir

Belli aralıklarla ilişkinin gözden geçirilmesi ve aksayan yönlerinin konuşulması ilişki yönetimi ve sağlığı açısından oldukça önemlidir. Uzun süreli ilişkilerde çiftler yoğun iş hayatları, çocukların temel ve sosyal ihtiyaçları, ev işleri, sanal ve bireysel sosyal ilişkiler için ayrılacak zaman gibi yoğun bir programa sahip olduklarından birlikte vakit geçirmek gibi özel ihtiyaçlarını zaman zaman ihmal edebilmektedirler. Oysa günde sadece on dakika bile olsa çiftlerin baş başa kalıp, duygu ve düşüncelerini paylaşması ve anlamlı vakit geçirmesi ilişkiye yapılan iyi bir yatırımdır. Bu özel zamanda faturalar, evle ilgili sorunlar gibi konular değil, çiftlerin ortak hobileri, duygu ve düşünceleri ve örneğin o gün okudukları ilginç bir yazı gibi konular konuşulabilir. Bu yakınlığı pekiştirir.

Zaman zaman çiftler ilişkilerini romantik, entellektüel ve cinsel açıdan değerlendirmek için birbirleriyle aile toplantıları yapabilirler. İlişkideki zayıf noktalar belirlenip, çözüm yolları hakkında konuşulabilir. Bu sorunlarla başa çıkamadıkları durumlarda da profesyonel yardım konusu konuşulabilir ve gerekirse yardım alınabilir.

Estrogenolit Tablet

Sevgiyi göstermenin ve korumanın bir yolu da cinsel olarak ifade edebilmektedir. Bunun için cinsel randevular planlanabilir. Kadınların cinsel hazırlanmaları erkeklerden daha uzun zaman alabildiğinden gün içinde küçük dokunmalar, aşk mesajları ve cinsel mesajlar gibi yöntemlerle bu randevular daha tutkulu hale getirilebilir. Bu randevularda aşk oyunları gibi cinsel yaratıcılık içeren fantezilerden yararlanılabilir. Cinsellikte hayal gücünü kullanmak ve yeniliklere açık olmak rutini kırmak anlamında etkili olabilir.

Uzun ilişkilerde bir diğer önemli konu sevgi ve saygının devam ediyor olmasıdır. Sevgi ve saygı çiftlerin cinsel yakınlaşmasına da katkıda bulunur ve özgürce isteme ve reddetme hakkını saklı tutar. Bu da çiftlerin kendilerini rahatça ortaya koymasını sağlar.
Birbirlerinin beyinlerine hitap edebilen çiftlerin cinsel istekleri de daha yoğun olmaktadır. Ortak bir projede yer almak veya birlikte bir tatil planlamak, tiyatroya, sinemaya gitmek ve sonrasında bu faaliyet hakkında sohbet edebilmek gibi ortak entellektüel faaliyetler buna katkıda bulunabilir.

Son zamanlarda çiftlerin sağlıklı cinsel hayatlarının önündeki bir diğer engel de çiftlerden birinin porno bağımlılığı olabilmektedir. Çiftlerden biri birlikte cinsel ilişki yerine tüm cinsel enerjisini bu tip bir faaliyete veriyorsa, ilişki açısından yıkıcı bir sonuca yol açabilmektedir. Bunun yerine çiftlerin birlikte izleyecekleri erotik filmler ve her iki çiftin de onayını aldığı paylaşımlar daha sağlıklı olabilir.

Uzun evliliklerin bir kısmının akıbeti de boş yuva denilen bir sendromla son bulması olabilmektedir. Çocukların büyüyüp evi terketmesiyle baş başa kalan çiftin ilişkisinin bozulması durumudur. Çiftler önceden bilir ve bu duruma karşı hazırlıklı olursa krizi daha sağlıklı atlatabilirler. Aslında bazı çiftler için aşklarının baharı asıl bu dönemde başlar. Yaşlı cinselliğiyle ilgili tabuların ve mitlerin de çürütüldüğü bu dönemde, sorumlulukların azalması ve istenmeyen üremenin de olmaması sebebiyle keyifli bir dönem olarak yaşanabilir. Zamanında çocuklarla ilgili sorumlulukların ve faaliyetlerin haricinde pek bir paylaşımı olmayan ve bunun üzerine de yatırımı olmayan çiftler için ise sıkıcı ve boğucu bir dönem olarak algılanabilir. Bu sebeple çiftler, çocuklar da dahil tüm diğer fertleri gerektiğinde ilişkilerinin dışında tutup, birbirlerine gereken önem ve zamanı vermelidirler.

Sonuç olarak ilişkiler ve cinsel hayat, sadece kendi akışına bırakıldığında gideceği yönü kestirmek çok da olası görülmemektedir. Evlilik ve ilişkiler, öğrenilebilir yöntemlerle daha yönetilebilir hale gelebilir.

Estrogenolit Damla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.