Türk erkekleri cinsellikte ‘hızlı’ çıktı

Hollanda’da yapılan bir araştırma Türk erkeklerinin cinsel ilişki süresinin 3 dakika 7 saniye olduğunu ortaya koydu. Uzmanlara göre neden, cinselliğin geç öğrenilmesi

Türk erkeklerinin listenin sonlarında yer almasının nedenini uzmanlara sorduk.

‘SEVİŞİRKEN BİLE HIZLI OLUYORUZ’

Psikiyatr Dr. Ceyda Güvenç: Yasaklarla, tabularla çevrili olan kadın, daha fazla cinsellik ve haz talep etmediği için erkekler partnerine karşı bir çaba göstermiyor.

Kalabalık bir ailede yaşamak, erkeklerin cinselliklerini keşfetme sürecine etki eder. Ergenlik döneminde özel alanı olmayan erkek, yakalanma tehlikesinden dolayı, mastürbasyonda hızlı hızlı boşalmak zorunda kalır. Kadının tabularını yıkması zordur. Avrupalı ve Batılı toplumlar ne istediklerini net bir biçimde söyleyebiliyor. Sonuçta boşalma kontrolü öğrenilen bir şeydir. İstanbul’da yaşıyorsanız, yemek yerken, işe giderken ve hatta sevişirken bile hızlı oluyoruz. Çünkü vaktimiz yok!

‘KALİTESİZ SEVİŞİYORUZ’

Uzm. Dr. Şeref Özer: Türkiye’de cinsel ilişki halen bir tabu. Nüfusun çoğunluğu ilk cinsel ilişkisini evlendikten sonra yaşıyor.

Bu durumda bireyler cinselliği geç öğreniyor. Kaliteli cinsellik eğitimini uzun süre deneyimleyerek kazanıyoruz. Geç deneyimlemeye başladığımızda da kalitesiz sevişiyoruz. Erken boşalmayı sünnet olmayla bağdaştırmak doğru bir tespit olmaz. NORMAL SEKS SÜRESİ BELİRLENDİ!

Yapılan araştırmalara göre seks sürelerinin normali hesaplandı. Peki Türkiye’de normal seks süresi kaç dakika? İşte yanıtı…

Psikolog Dr. Brendan Zietsch’in Queensland Üniversitesi’nde 500 çift üzerinde yapılan araştırmaya göre;  ideal seks süresi ortaya çıktı. 1 ay süren araştırma sırasında çiftler cinsel birleşime başladıklarında bir kronometre tutan araştırma ekibi seks sonunda kronometreyi kapattı ve ortalama bir seks süresi belirlenmiş oldu. Araştırma sırasında 33 saniyeden 44 dakikaya kadar süren çok farklı süreler tespit edildi.  Çift farklılıkları gibi durumlar gözetilerek yapılan araştırmada normal bir seks süresinin 5.4 dakika olduğu belirlendi. Araştırmacıların ‘ortalama’ olarak belirlediği bu süreyi prezervatif ya da sünnetin seksin zamanını etkilemediğini ifade etti. Yapılan araştırmalara göre ülkelerin seks süresi oranları da belirlenmiş oldu. TÜRKİYE’DE DAKİKA KISALIYOR Bu oranlara göre Türkiye’nin seks süresinin  Hollanda, İspanya, İngiltere ve ABD’dan 3.7 dakika daha kısa olduğu belirlendi. 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.