TESTESTERON NE ZAMAN SALGILANMAYA BAŞLAR

Estrogenolit Hap
Ergenlik döneminden itibaren salgılanmaya başlayan testosteron, o dönemlerde kişinin yağ bezlerini geliştirir, bu da sivilce oluşumuna neden olur. Ergenlik döneminde bu gelişimleri yaşamak oldukça normaldir. Cinsel istek artarak kişi kendi vücudunu tanımaya ve keşfetmeye başlar. Vücudunun bazı bölgelerin tüylerin daha da kalınlaştığı görülebilir. Erkeğin kas gücünü, gelişimini ve boyunu da artırır.
Oldukça çok kafaya takılan ergenlik sorunlarından biri de ses tellerinin kalınlaşmasıdır. Ses tellerinin kalınlaşması salgılanan hormon nedeniyle oluşur. Ergenlik döneminde tanışılan testosteron hormonu erkekler de antropoza girene kadar salgılanmaya devam eder. O dönemde salgılansa da kişideki belirtileri olumsuz olmaktadır. Erkeklerin gelişiminden kendilerini keşfedene kadar salgılanan testosteron hormonunun bazı dengesizlikleri olabilir. Bu dengesizlik sonucu kişide bazı sorunlar meydana gelebilir. Kişinin sağlığını olumsuz etkileyen bu hormonun azlığı aynı şekilde kişiyi sosyal alanda da etkileyecektir.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
Sperm sayısı gözle görülebilecek bir rakam değildir. Sperm sayısı ancak mikroskop ile incelenerek görülebilir. Ancak normal sağlıklı bir kişi de yaklaşık 50 milyon sperm bulunurken bunun azlığını yaşayan kimselerde bu sayı 15 milyonun altına düşmektedir. Bu da sperm sayısının dolayısı ile spermi oluşturan testosteron hormonunun düşüklüğünün göstergesi olarak bilinir. Testosteron hormonlarının azlık olan kimselerin bunu direkt olarak fark etmesi güçtür.
Genç erkeklerde testosteron hormonun fazlaca salgılandığı saatler vardır. Genç erkeklerde testosteron hormonu sabah erken saatlerde salgılanır ve gün içerisinde de bu sayı normal bir şekilde seyreder. Kişinin yaşlanması ile beraber bu oran ve salgılandığı saatler düşer. Kişinin yaşlanmasıyla beraber bu hormon azala azala salgılanır ve bir süreden sonra bu hormon salgılanmamaya başlanır. Bu da kişinin saçın ve sakalında dökülmelere neden olur. Yaşlılık belirtilerinin bir göstergesi olarak da kemik erimelerini görmek mümkündür. Buna sebep olan bir husus da bu hormonun salgılanma oranının azalmasıdır. Ancak artık besinlerin faydaları daha çok bilinmektedir. Uzmanlar yayın organlarından araştırmaları sonucunda ulaştıkları meyvelerin sebzelerin bazı hastalıklara iyi geldiğini söylemektedirler. Testosteron hormonun salgılanmasını da artıracak besinler ve bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin işe yaradığı yapılan araştırmalar ile de kanıtlanmıştı
Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.