TARİHTE EN İLGİNÇ 5 SEKS GELENEĞİ

Estrogenolit Damla
Antik Yunan, tarihsel dönemler boyunca cinsellik konusunda en verimli sayılan topluluklardan biri olarak kabul edilmekte. Homoseksüellik Antik Yunan topluluğu için, toplumsal bir gelenekti ve toplumdaki herkes tarafından kabul edilmekteydi. Lakin Antik Yunanlıların cinsel kültürlerini garip yapan kesinlikle bu toleransları değildi. Cinsel istek, hem erkek hem bayan için de gayet normal olarak görülen bir talepti ve sadece taraflar arasındaki aktif-pasif rol bakımından birbirinden ayrılmaktaydı. Aktif olarak kabul edilen kişi, cinsel eylemi gerçekleştiren kişiyken, bu onun toplumdaki statüsünü, yetişkinliğini ve erkeksiliğini yansıtan nadide bir eylemdi.
Antik Mısır
Mısır, cinsellik hususunda erkekler ile kadınları en özgür kılan kültürlerin en başında gelmekteydi. Nil Nehri’nin gelgitleri ve akışı dahi Mısır tanrılarının boşalması olarak düşünülürdü. Bu fikir firavunların ortaya çıkmasında da temel faktör oldu. Tanrı vergisi iktidarlarıyla birlikte ekinler için su verimliliği artması amacıyla Nil Nehrine karşı mastürbasyon ayinleri düzenleniyor bu şekilde bir nevi inanış gösteriyorlardı. Firavunun cinsel gücünü temsilen Tanrı Min Festivali boyunca erkekler halk arasında düzenli olarak mastürbasyon yapıyordu.
Papua Yeni Gine
Papua Yeni Gine’de Trobriand olarak adlandırılan kabiledeki insanlar cinsel aktiflikleri ile tanınıyorlar. Erkekler 10-12 yaş grubu arasında hiçbir sosyal damga yemeden sevişmeye başlarlar. Ayrıca evlilik öncesi seksin iyi karşılanmasına karşın evlilik öncesi birlikte yemeğe çıkmak kesinlikle hoş karşılanmamakta.
Hindistan
Hindistan’ın Chhattisgarh bölgesinde ormanda yaşayan The Deer Horn Muria olarak adlandırılan kabilede Ghotul adı verilen; genç kız ve erkeklere şarkı, bilgi, kabile dansı ve seks öğreten bir festival bulunur. Gece vakti geldiğinde töresel orgiler düzenlerler, kızlar doğal bitkisel bir doğum kontrol likörü içerek hamilelikte korunur. Korunan bu kızlar her gece farklı bir seks partneri seçerler. Lakin bitkisel içecek işe yaramaz ve genç kız hamile kalırsa; tüm köy bebeği sahiplenir ve kimse babasının kim olduğunu bilmez.
Haiti
Her yıl yazın Temmuz ayında Voodoo büyücüleri ve dindar katılımcılar, ayinleri gerçekleştirmek adına kutsal bölgeye doğru hac yolculuğu yapıp, aşk tanrıçalarına tapıyorlar. Sondan bir önceki ibadet, herkesin çıplak halde şelalenin altına girip cennetten iyilik istemesini içeriyor.

Estrogenolit Parfüm

Leave a Comment