TANTRİK SEKS NEDİR ?

Estrogenolit Damla
5000 yıllık Hint ruhsal uygulaması olan tantrik seks, sanılanın aksine, saatlerce sevişmek demek değildir. Asıl anlamı, öğrendiklerinizi kullanarak aydınlanmanızı sağlamak, partnerinize saygı duyarak ve onu yücelterek, orgazmlarını uzatmak ve kuvvetlendirmektir.
Klasik sekste, çiftler, birbirlerinin vücutlarına taparlar ama tantrik yaklaşım bundan daha fazlasıdır. Teknikten çok zihinsel yaklaşımınız tantrik sekste öne çıkar.
Tantrik sekste orgazm, mistik bir deneyim olabilir. Orgazm sırasında, zihin sessizleşir ve siz de bir kaybolma hissi yaşayabilirsiniz.
Çoğumuz için, seksin potensiyeli olarak orgazm, kısa bir an içinde yaşanır. Eğer siz uyarılmayı uzatır ve onu inşa etmeye odaklanırsanız, orgazm olmadan çok önce bu birleşme ve bütün olma hissini yaşarsınız ve orgazmınız da normal seksinizdekinden daha uzun süreli olur.
Nefes alışınıza, kendinizin ve partnerinizin dokunmaya verdiği reaksiyonlara odaklanın
Birçok insan için, seks sırasında, kendini dış dünyaya kapamak, ezbere hareket etmek ve partnere nasıl yansıdığına dikkat etmemek normal ve sık rastlanan bir durumdur. Fakat vücudunuzla birlikte ne yaşadığınıza, nefen alışınız ve partnerinizin verdiği tepkiler sayesinde, dikkatinizi vermek gerçekten de önemlidir.
Alın ve verin
İnsanlar belli taktiklerle seks yaparlar. Mesela; ”Önce ben seninle biraz ilgileneyin sonra sen benimle.’’ gibi. Fakat tantrik seks, insanları, karşılıklı, birbirlerine zevk veren şeyleri yapmaya teşvik eder.
60 dakikanızı ayırın ve birbirinize masaj yapın ama içinde seks olmasın
Kendinize 1 saat ayırın ve bu 1 saat içinde birbirinize tüm vücut masajı yapın. Bu süre içinde genital uyarımda bulunabilirsiniz ama cinsel birleşmede bulunmanız yasaktır.
Seks hakkında konuşarak tabuları yıkın
Birçok geleneksel tantrik öğreti kültürel tabuları yıkmayı içerir. Çünkü tabuları yıkmak kişileri özgürleştirici etkiye sahiptir. Hepimizin sınırları ve tabuları vardır ve bunların bazılarını yıkarak seks ile ilgili enteresan konuları ve merak ettiklerinizi partnerinizle konuşabilir ve özgürleştirici bir ilk adım atabilirsiniz.
Beraber bir seksüel tabunuzu keşfedin
Biraz daha cesur olmak istiyorsanız, birkaç kişisel tabunuzu ortaya koyabilir ve daha sonra hangilerini yıkmak istediğinize ortak bir şekilde karar verebilirsiniz. Başta, küçük şeylerle başlayın. Işıklar açıkken sevişmek ya da role-play gibi. Burada amaç, daha esnek olmak ve daha az limitlere sahip olduğunuzun farkına varmaktır.

Estrogenolit Parfüm

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.