TABULARINIZI YIKIN HAMİLELİKTE CİNSELLİKTEN KORKMAYIN

Estrogenolit Tablet
Her ne kadar hamilelikte cinsel ilişki yaşanabilir ve normal bir durum olsa da birçok ebeveyn adayı bu konuya tereddütle yaklaşır. Bebeğin zarar görebileceği, sağlığında bir problem olabileceğini düşünerek hamilelik döneminde cinselliğe ara vermeyi tercihedebilirler. Belli başlı nadir durumlar dışında hamilelikte cinsel ilişki son derece normaldir.
1. Hamileliğin ilk dönemlerinde
Öncelikle hamilelik boyunca cinsel yaşamın gidişatı anneye, onun isteklerine, sağlığına ve hamileliğin etkilerine bağlıdır. Hamileliğin ilk 3 ayında hormonların değişmesi ile anne adaylarında cinsel arzu artar. Bununla beraber yaşanabilecek diğer hamilelik belirtileri anneyi cinsellikten uzaklaştırabilir. Bu değişimlerin hepsinin hamileliğin etkisiyle ortaya çıktığını ve geçici olduğunu unutmayın.
2. Hamileliğin devamında
İlk 3 ayın sonrasında anne hamileliğe adapte olmaya başlar. Bu nedenle cinsel yaşantı normal seyrine dönebilir. Fakat hamileliğin sonlarına doğru fiziksel anlamda zorluklar yaşamaya başlayan anne adayı için cinsel ilişki büyük bir yüke dönüşmeye başlayabilir. Hamilelik boyunca anne adayı, cinsel ilişki ile ilgili ne istiyorsa o yönde hareket etmelidir.
3. Doktorunuzu dinleyin
Bu konuyu dile getirmekten çekinmeyin. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanınızla bu konuyu konuşun ve aklınıza takılanları sorun. Bebek ve anne adayı için neyin güvenli neyin sakıncalı olduğunu öğrenin ve hamilelik boyunca cinsel hayatınızı bu bilgiler ışığında yönlendirin. Sadece hamile olduğunuz için kendinizi cinsellikten soyutlamak zorundaymış gibi hissetmeyin.
4. Bebeğin hiçbir şeyden haberi olmayacağına emin olabilirsiniz
Çoğu anne adayının hamilelikte en çok gerildiği nokta cinsel ilişki esnasında bebeğe zarar gelmesi ya da bebeğin bu durumdan herhangi bir şekilde etkilenmesidir. Bebeğiniz rahmin içerisinde sıvılarla dolu bir kesenin içerisinde büyüyor ve gelişiyor. Bu nedenle hem gayet iyi korunduğu için hem de konum açısından hamilelikte cinsel ilişki bebeğinizi etkilemez
Estrogenolit Damla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.