SPERM SAĞLIĞI

Estrogenolit Hap
Sperm Sağlığını Neler Belirler?
Sperm sağlığı çeşitli faktörlere bağlıdır. Bu faktörler miktarı, hareket kabiliyeti ve spermin yapısıdır. Şimdi bu faktörleri inceleyeli
• Miktar: Eğer sperminiz milimetre başına en az 15 milyon miktarını geçiyorsa büyük ihtimal ile doğurgansınızdır. Sperm miktarınız ne kadar fazla olursa yumurtayı dölleyebilecek sperm adayı miktarı da bir o kadar artmış olur ve yumurtayı dölleme ihtimaliniz gittikçe artar.
• Hareket Kabiliyeti: Yumurtaya ulaşmak ve yumurtayı döllemek için spermler hareket etmek zorundadır. Sperminiz kadının rahim boyunda, rahimde, yumurta kanalında bir çok engelle karşılaşacaktır. Bu engellerden kurtulabilmek için kıpır kıpır olmalı ve olabildiğince hareketli bir şekilde yüzmelidir. Bu motilite olarak bilinir. Doğurgan olabilmeniz için spermlerinizin en az yüzde 40 civarı hareket etmeli.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
• Yapı (morfoloji). Normal spermler oval kafalara ve uzun kuyruklara sahiptir. Bu özelllikler sayesinde birlikte çalışır ve ileri doğru ilerlerler. Spermlerin bu yapı şekli, miktarları ve hareket kabiliyetleri kadar önemli olmazken yine de normal şekle ve yapısal özelliklere sahip spermler doğurganlığı daha da arttıracaktır.
Hangi Nedenler Erkekte Doğurganlık Sorununa Yol Açar?
Çeşitli sağlık sorunları erkek doğurganlığında sorunlara yol açabilir. Bu problemlerden bazıları bunlardır
• Hipotalamusta ya da hipofiz bezinde (beynin testosteron ve sperm üretimi için testise sinyal gönderdiği yerler) olan bir sorun.
• Testis ile ilgili bir hastalık
• Sperm taşıma hastalıkları
Yaş aynı zamanda rol oynayabiliyor. Spermlerin hareket kabiliyeti ve oranı yaş ilerledikçe azalmaya eğilimli olup erkeğin doğurganlığını etkiliyor. Bazı araştırmalar gösteriyor ki 30’lu yaşların ortalarında ve erken 40’lı yaşlarda erkeklerin hamilelikte başarıya ulaşmasa genç erkeklere göre daha uzun sürüyor.
IEstrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.