SERTLEŞMEME SORUNU TEDAVİSİ

Estrogenolit Hap
Sertleşme sorunu da hemen hemen tüm rahatsızlıkta olduğu gibi tedaviden önce doğru bir teşhis ve tetkik gerektirmektedir. Eğer sertleşme sorununun altında yatan neden gerçekçilikle ortaya konabilirse tedavi aşamasına geçilir ve hemen hemen her sertleşmeme sorunu belirli süreler içinde tedavi edilebilmektedir. Sertleşmeme sorununun tedavisinde genellikle iki farklı yol vardır. Bu yollar sertleşmeme sorununun temelinde yatan sebebin fizyolojik ya da psikolojik olmasına göre değişmektedir. Psikolojik rahatsızlıkların kaynağını oluşturduğu sertleşmeme sorunu rahatsızlıklarında genellikle psikoterapi önerilmekte, ihtiyaç görülürse psikiyatrik düzenleyici ilaçlar takviye edilebilmektedir. Ayrıca partnerler arası sorunların da sertleşmeme sorununa sebep olabileceği unutulmamalı ve ilişkilerin düzeltilmesi, ilişkideki sorunların ortadan kaldırılması için de gereken çaba ve çalışmalar gösterilmelidir.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
Fiziksel sorunların neden olduğu sertleşmeme sorunu tedavisinde ise çok farklı yöntemler uygulanabilir. Örneğin hormon bozukluklarına bağlı sertleşmeme sorunlarında genellikle testosteron seviyesinin düşüklüğü neticesinde meydana geldiğinden tedavide çeşitli hormon takviyeleri uygulanabilir. Penis ve bölgesindeki damarlarla alakalı bir dolaşım probleminden dolayı meydana gelen sertleşmeme sorununun tedavisinde ise genellikle damar yollarıyla alakalı cerrahi operasyon uygulanmaktadır.
Kısacası sertleşmeme sorununun tedavisinde önemli olan soruna sebep olan rahatsızlığı tespit etmek ve buna uygun bir biçimde önlem almak ve tedavi sürecine başlamaktır. Bunu sağlamak için de rahatsızlık hissettiğiniz zaman uzman bir doktor tarafından muayene edilmeniz oldukça önemlidir.
Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.