SERTLEŞME SORUNU

Estrogenolit

Erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluklarının başında gelen sertleşme sorunu, erkeğin üç ayı aşkın bir süre, cinsellikle ilgili arzu duymasına rağmen, cinsel birleşme için gerekli sertleşmeyi sağlayamaması veya sürdürememesi durumu olarak biliniyor. Aşağıdaki durumları yaşayan her erkek sertleşme fonksiyonunda bir değişim meydana fark edebiliyor:
(1) Cinsel birleşme için gerekli olan sertliği sağlayamama,
(2) elde edilen sertliği sürdürememe,
(3) cinsel birleşme için yeterli olan ancak eskiye göre daha zayıf algılanan sertleşme
(4) sertleşebilme veya sertliği koruyabilmeye olan güvenin azalması… Erkeklerin fiziksel olduğu kadar cinsel sağlığını ve partner ilişkilerini de olumsuz yönde etkileyebilen ve damar hastalıklarından hormonsal bozukluklara, yaşlılıktan sinirsel durumlara, geçirilmiş cerrahi müdahalelerden psikolojik faktörlere kadar hemen hemen pek çok risk faktörünün neden olabildiği sertleşme bozukluklarının, bir diğer ve günümüzde en çok rastlanan nedenlerinden biri de, tüketilen ağır ve yağlı yiyecekler…

Estrogenolit

PENİS NASIL SERTLEŞİYOR… Penis içerisinde süngere benzeyen bir yapı var… Sünger nasıl suyu içine çekerek emerse, penisteki süngere benzer yapı da içinde bulunan damarlardan kan çekerek şişiyor, penis sertleşiyor ve yukarı doğru kalkıyor. Peniste sertleşme üç etkene bağlı olarak oluşuyor.
(1) İlki doğrudan doğruya penisin baş kısmına ve penisin çevresine yapılacak dokunmalar beyne iletiliyor, bunun sonucunda bir refleks hareket ile kan penisteki sünger dokuya akıyor ve penisin sertleşmesini sağlıyor.
(2) İkinci olarak erotik film izleme veya cinsel fantezi kurma gibi duygusal heyecanlanma sonucu sertleşmede, doğrudan doğruya beyin sertleşme emrini veriyor.
(3) Üçüncü olarak idrar torbasının dolu olmasıyla refleks hareketi şeklinde görülen sertleşmelere ise sabah erken saatlerde rastlanıyor. Yani penisin sertleşmesi fiziksel ve psikolojik nedenlere dayandığı gibi duygusal yaşantılarla da ilişkili olabiliyor. Ancak penis cinsel uyarı ve boşalma anında en sert halini alıyor.

Estrogenolit

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.