SEKSİN ZARARLARI

Estrogenolit Hap
1.Tahrişler ve Ezilmeler
Burada yanıklar ve ezilmeler derken kastettiğimiz, herhangi bir yüzeye sürtünmeden dolayı oluşan yanıklardır. Aslında bu yan etki oldukça tahmin edilebilir, zira seks yaparken diz kapaklarınızın, dirseklerinizin ya da vücudunuzun herhangi bir kısmının bir yerlere sürtünmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle vücudun bazı kısımlarının tahriş olması, cinsel aktivitenizi de olumsuz yönde etkileyecek, rahatsız hissetmenize neden olacaktır. Seks yaparken bulunduğunuz yüzeyin vücudunuzu tahriş edecek kadar sert olmamasına dikkat etmelisiniz.
2.Ağrı ve Şişkinlikler
Kadınlar seks yaptıktan sonra ağrı ya da acı hissetmeye erkeklere nazaran daha duyarlı olurlar. Genellikle buna sebep olan durum vajinanın cinsel ilişki sırasında tahriş olmasıdır. Cinsel ilişki sırasında vajina duvarlarının zarar görmesi, kadınlarda seks yaptıktan sonra ağrı ve acı duyulmasına neden olur. Bu durum ayrıca, sonraki denemelerde birleşmenin oldukça acılı geçmesine neden olmaktadır.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
3.Dehidrasyon
Seks yapmak, aynı zamanda bir fiziksel aktivite olduğu için, insan seks sırasında çok fazla terleyip vücuttan büyük miktarda su atar. Eğer bu şekilde seks yapmaya devam ederseniz, bu durum vücudunuzdaki suyun azalması ile dehidrasyon yaşamanıza sebep olur. Ayrıca, seks yapmadan önce ya da yapıyorken alkol tüketirseniz, dehidrasyon olma durumunuz daha da artar. Her ne kadar çok zararlı bir durum olmasa da, dehidrasyon seks yapmanın yan etkileri arasında sayılmaktadır.
4.İdrar Yolu Enfeksiyonu
İdrar yolu enfeksiyonu, kişiyi çok rahatsız hatta oldukça acı verici durumlara sokabilen bir tür hastalıktır. Çok fazla seks yapmak özellikle de farklı kişilerle yapmak, idrar yolu enfeksiyonu kapmanıza sebep olabilir. Eğer idrar yolu enfeksiyonuna yakalanmak istemiyorsanız, seks yapmadan önce ve yaptıktan sonra, bol bol su içerek mesanenizin boşalmasını sağlamalısınız. Ayrıca hijyene de dikkat etmek diğer bir önemli ayrıntıdır.
5.Bel Ağrısı
Uzun süre boyunca seks yaptıktan sonra, eğer dikkatsiz davrandıysanız bel ağrıları çekmeniz mümkündür. Basit bir şey gibi görünse de oldukça sıkıntılı durumlar yaratabilir. Eğer bel ağrısı çekiyorsanız, tekrar seks yapmayı denemek bile fiilen imkansız bir hal alabilir. Seks sırasında belinizin ağrımasına neden olmayacak pozisyonlar almayı deneyebilirsiniz, ama önerimiz, beliniz iyileşip ağrılarınız dinene kadar seks yapmaya bir süre ara vermeniz olacaktır. Bel ağrıları seks yapmanın en sık görülen yan etkilerinden biridir.
Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.