SEKSİN ŞAŞIRTACAK 3 FAYDALI BİLGİ !!!

Estrogenolit Damla

Seks ve ruhsallığın iki ayrı kutup olduğunu düşünmeniz affedilebilir ama ikisi arasındaki bağlantıyı anlayarak kendinizi daha iyi sekse açabilir, partnerinize haz verebilir ve etrafınızdaki dünyayla daha derin bir bağlantı hissedebilirsiniz. Seks ve ruhsallık arasındaki ilişki birçok araştırmacı tarafından araştırılmıştır. Bu araştırmalar, kendilerini ruhsal olarak daha güçlü gören kadınların kendilerini ruhsal olarak zayıf gören kadınlardan daha fazla seks yaptığını, farkındalık pratikleri ve yoga yapan kadınların daha fazla uyarım ve tutkunun yanı sıra daha çok sayıda orgazm bildirdiğini gösterdi. Yoga malzemelerinizi kapmadan önce, seks ve ruhsallık hakkında bilmeniz gerekenler.

Ruhsallık ne demek?

Ruhsallık herkes için farklıdır ama bir kişinin yaşam mucizesi ve enerjisiyle bağlantısı ve yaşamın anlamını keşfetme dürtüsü olarak tanımlanabilir. Geleneksel dini görüşler biçimini alabilir veya hiçbir dine bağlı olmayan başka inanç sistemlerine dayanabilir. Dua, meditasyon, yoga ve farkındalığın hepsi ruhsal etkinlik örnekleridir, ruhsallık bize dünyada anlam ve amaç bulmaya yardımcı olabilir.

Estrogenolit Azdırıcı

Ruhsallık ve seksin tarihi

Tarih boyunca, seks ve ruhsallık hep iç içe olmuştur. Tantra (Hinduizm ve Budizm ile bağdaştırılan eski bir inanç sistemi), seks yaparak ilahi bütünlüğe dair yakın hissedebileceğimiz fikrine dayanmaktadır. Seksin ruhsallık açısından yararlarını gören sadece onlar değildi; Aborijinler ve Persler de epey benzer inanç sistemlerine sahipti ve benzer bir cinsel sembolizm türü Hristiyanlığın ilk dönemlerinde de görülmüştü. Kabala da (Musevilikten çıkan eski bir düşünce şekli) seksi, Tanrı’daki erkek ve dişi unsurların birleşmesini temsil eden bir eylem olarak görür ve eski Çin ruhsal pratiği olan Qigong, cinsel enerjinin mutluluğun temel taşlarından biri olduğuna inanır.Bütün bu antik kültürler, seksin başka bir insanla birleşmenin yanı sıra inandıkları ilahi varlıklarla da yakınlaşmanın harika bir yolu olduğuna inanıyordu.

Seks size ruhsal olarak ne gibi faydalar sağlar?

Seks yaptığımızda vücudumuz değişiklikleri meditasyon sırasındakine benzer şekilde hisseder,bazı kişiler, işler kaynama noktasına yaklaştığında kendilerini trans benzeri bir durumda bile bulurlar. Seksin faydalarından biri, bakış açımızın ve duygusal olarak tepki verme şeklimizin değişmesidir. Deneyimlediğimiz keyif ve rahatlama, her gün daha yükseldiğimizi, kendimizle ve çevremizle daha bağlantılı hale geldiğimizi bize hissettirebilir.Sekse ruhsal bir etkinlik gibi yaklaşmak, onun verdiği hissi dönüştürebilir, size yepyeni bir amaç ve bütünlük hissi verebilir. Seks, günlük yaşamın stresinden bir kaçış sunar ve size odaklanma şansı verir. Yaşam ve genel olarak dünya daha fazla anlam ifade eder, partnerinizle aranızdaki bağ daha da güçlenebilir.

Estrogenolit Tablet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.