SEKS TERAPİSİ NE İŞE YARAR

Estrogenolit Hap
Cinsellik insanların toplumda sürekli olarak konuşmaktan kaçındığı konulardan bir tanesi olduğu için bu süreçte bazı sorunlar yaşayan çiftler de bunları konuşarak çözmek yerine sorun yokmuş gibi davranmayı tercih edebiliyorlar. Bu durum da insanların ömürleri boyunca mutsuz bir cinsel yaşam ile ya da tamamen cinsellikten yoksun olarak yaşamalarına neden olabiliyor. O yüzden herkesin yaşayabileceği bir durum olan cinsel sorunları partnerlerin birbirleriyle konuşması hatta gerekli görürler ise bu konuda yardım almaları oldukça doğal bir durumdur ve gereklidir.
Örneğin seks terapisi ile cinsel işlev bozuklukları ya da çiftlerin karşılaştıkları cinsel sorunlar çözüme kavuşturulabilir. Seks terapisinde yapılan konuşma seansları ile sorunlar kabul edilir ve bunların tamamen ortadan kaldırılması amaçlanır. Öte yandan seks terapisi ile cinsel sorunlar yüzünden ortaya çıkan negatif duyguların da iyileştirilmesi yoluna gidilir. Üstelik günümüzde pek çok çift, cinsel sorunları ve mutsuzlukları yüzünden bir seks terapisine ihtiyaç duyup seks terapistine başvurabiliyor.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
Terapi Sırasında Ne Yapılır
Seks terapisi ya da cinsel terapi denildiğinde herkesin aklında ilk etapta çok daha farklı şeyler uyandığı için pek çok insan bu kavrama tereddütlü yaklaşabiliyor. Oysa cinsel terapi de denilen seks terapisi tamamen konuşma seanslarından oluşuyor. Çiftler bu terapi sürecinde terapistin kendilerine sorduğu sorulara cevap veriyorlar. Burada amaçlanan şey ise ilk olarak sorunun kökeninde nelerin olduğunun doğru ve açık bir şekilde tespit edilmesi oluyor. Yani ilk etapta akıllarda uyandığı gibi çiftler seks terapisinde kıyafetlerini çıkarmıyorlar ya da terapistin yanında veya terapist yokken odada cinsel ilişkiye girmiyorlar. Bu nedenle seks terapisinde ekstra çekinmeye ya da uzak durmaya gerek yok. Önemli olan sorunu sağlıklı bir şekilde çözebilmek
Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.