SEKS BAĞIMLILIĞI: HİPERSEKSÜALİTE

Estrogenolit Hap
Hiperseksüalite nedir?
Gününün büyük bir bölümünü cinsellik ile ilgili konularla dolduran, seks yapma isteğini durduramayan kişiler hiperseksüal (seks bağımlısı) olarak adlandırılır.
Hiperseksüalitede kişi cinsel isteklerini kontrol edemez, seks düşüncesi günlük işlerini engelleyen ve sosyal ilişkilerini de bozma seviyesine gelmesine sebebiyet veren bir durum halini alır. Hiperseksüalite uzmanlara göre; 6 aydan uzun süre tek eşliliğe dayanamamak olarak da tarif edilir.
Her ne kadar bu durumun sadece erkekler arasında yaygın olduğu düşünülse de kadınlarda da her geçen gün artmaktadır. Cinsel doyumsuzluk olarak da adlandırılan bu durum; erkeklerde satiriasis, kadınlarda ise nemfomani olarak isimlendirilir.
Yapılan araştırmalar, seks bağımlılığı oranının kadınlarda % 1 olarak gösterirken erkeklerde bu oranı % 3 olarak göstermektedir. Dr.Kraft Edbing cinsel duyguları fazla olan kadınlara sosyoekonomik yönden iyi olanlar arasında rastlandığını, cinsel duyguları fazla olan erkeklerde ise sosyoekonomik yönden kötü olanlar arasında rastlandığını söyler.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
Hiperseksüalite terimi ilk olarak John F. Kennedy’nin “dört saat seks yapmadan duramam” sözüyle gündeme gelmiş olsa da tarihin tozlu sayfalarına baktığımızda her çeşit ölümlü ölümsüz kadınla ilişkiye girebilen mitolojik tanrıların, Venedik’te yaşayan Kazanova’nın ve İspanyol efsanelerindeki Don Juan’ın birer hiperseksüalite örnekleri olduğunu görebiliriz.
Hiperseksüalitenin karakteristik özellikleri nelerdir?
Satriasis ve nemfomani kişilerin kişilik yapıları incelendiğinde narsistik yapı, kendine hayran olma, kendini büyük görme ve bağımlı bir birey görürüz. Hayata karşı karamsar bakış açıları olan ve sürekli kendilerini acındırma hali içerisinde olan kişilerdir. Hem cinsleri ile araları oldukça kötüdür. Çabuk demoralize olurlar ve sıkıntıya gelemezler. Sıkıntılarını gidermek içinde sürekli arayış içerisindedirler.
Bu tarz kişiler karşılarındaki insanları 5 dakikada göklere çıkarıp, 5 gün sonrasında yerin dibine sokabilirler. Seçtikleri partnerlerin güzel ya da çekici olmasının onlar için önemi yoktur, önemli olan ilişkiyi eylemle sonuçlandırmaktır.
Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.