SAĞLIKLI VE MUTLU BİR CİNSEL HAYAT İÇİN NELER YAPILMALI?

Estrogenolit Hap

SAĞLIKLI VE MUTLU BİR CİNSEL HAYAT İÇİN NELER YAPILMALI?

-Seksin vücut görüntüsü ile hiçbir alakası yok: Mükemmel olmayan vücutlar da seksten zevk alır, partnerine zevk verir. Burada tarafların karşılıklı olarak dürüst ve saygılı olmaları, cinselliği bu şekilde yaşamaları önemlidir.
Tatmin edici seksi oluşturan pozitif faktörler seks sırasında cinsel istek, tarafların müsaade yeteneği, haklarını değerlendirme yeteneği, cinsellikle ilgili doğru bilgilere sahip olmaları, yeterli heyecanı hissetmeleri ve beyinsel karşılıklı tensel kokunun birbirine çekici gelmesi olarak özetlenebilir.
-Eğlenmek de seksin bir parçası: Kişilerin dilediğince özgür olması, fanteziler kurması, dürüstlük ve saygı çerçevesinde zevk aldığı şeyleri partnerine sunması, cinselliği ayrıcalıklı bir armağan olarak algılaması ve herkesin zevk almaya hakkı olduğunu kabullenmesi ile cinsel hayatları renklenir.
-Sekste sıklık önemli değil: Evli bir çiftin seks yapma aralıkları tamamen kişilere göre değişen bir durum. Hiçbir çift seks yapma aralığı az diyerek aşağılanamaz. Ancak sürekli birlikteliklerde veya evliliklerde periyodik bir yaklaşımı öneriliyor. Özellikle karşılıklı sıcaklığı muhafaza etmek açısından periyodik aralıklar önem taşıyor. Periyodik belirli aralıklarla tatmin edici birleşmeler, aynı zamanda cinsel fonksiyonun devamı açısından da önemli.
-Sekste çekincelere yer yok: Seksin korkutucu çekince içinde değil, samimi ve açık olarak konuşulması mutlu bir cinsel yaşam için gerekli. Çiftler birbirine hoşlandığı şeyleri söyleyebilmeli, kendini seks sırasında iyi ve rahat hissetmeli, seksin bir performans gösterisi veya ‘normal’ olması gerektiğini düşünmemeli. Bu da ancak karşılıklı konuşarak mümkün olur.
-Sertleşme sorunu yalnızca yaşlı erkeklerde görülmez: Bu durum 40 yaşın üzerindeki erkeklerde daha sık görülmekle birlikte, her yaştaki erkekte meydana gelebilir. Yapılan yeni bir çalışma, 40 ile 70 yaşları arasındaki erkeklerin yaklaşık yarısının zaman zaman sertleşme sağlama ve/veya sürdürmede sorun yaşadığını ortaya koydu. Sertleşme sorunlarının oranı yaşla birlikte artsa da, tek başına yaşlanma, sertleşme sorununun bir nedeni olarak görülmüyor. Sertleşme sorunlarının yaşlı erkeklerde daha sık görülmesinin nedeni, yüksek kan basıncı gibi yaşa bağlı hastalıklardır.
-Cinsel ilişki için çok yaşlı değilsiniz: Tüm yaşlardaki çiftler cinsel ilişkiyle ilgilidir. Cinsel yaşam sağlıklı bir ilişkinin önemli bir parçasıdır. Gerçekten de, yapılan birçok araştırma aktif cinsel yaşamın yaşlanmanın çok doğal bir parçası olduğu gösterdi.
-Çift karşılıklı çekiciliğini yitirmiş olsa bile tekrar elde edebilir: Önemli olan bunu hangi noktada kaybettikleri konusudur. Çiftler birbirlerine karşı çekiciliklerini şu noktalarda yitirirler: Seks sırasında yetersiz olmak, anormal olmaktan çekinmek, seksle ilgili noktaları partnerleriyle konuşamamak, seks hakkında hissettiklerini sözcüklerle ifade edememek.
Seks sırasında veya sonrasında partnerini yakın hissetmekle, birbirine dokunarak heyecanlanmayı beklemekle, fantazi ve arzularla ilgili suçluluk duymamakla ve erkek -kadın vücudunun nasıl çalıştığını karakterlerini değerlendirmekle tensel uyum ve karşılıklı çekicilik tekrar elde edilebilir.

Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.