REGL DÖNEMİNDE CİNSELLİK

Estrogenolit Damla

Regl döneminde kadının genital organları mikroplara ve zararlı bakterilere karşı korumasız ve savunmasızdır. Bu sebeple bu dönemde normal zamandan çok daha fazla genital bölge temizliğine özen gösterilmesi gerekmektedir. Regl kanını dışarı atabilmek için rahim ağzı da genişlediğinden oluşabilecek bir enfeksiyon çok daha iç alanlara etki edebilmektedir. Eğer bu dönemde korumasız cinsel ilişkiye girilirse kadının genital organında oluşan zararlı mikroorganizmalar ve enfeksiyonlar erkeğe de bulaşabilmekte, bu yolla erkek de mikrop kapabilmektedir. Adet döneminde korumasız cinsel ilişkiye girildiğinde erkeğin cinsel organında bulunan, gözle görülemeyecek kadar küçük mikroplar kadında pek çok sağlık sorununa sebep olabilir. Bununla birlikte ilişki sırasında yaşanan sürtünme ve zorlamalar da enfeksiyonları daha da ileri alanlara taşıyabilir. Bu sebeple bu dönemde yaşanan cinsel ilişkide koruma şarttır. Ayrıca çok yüksek bir ihtimal olmasa da regl döneminde girilen cinsel ilişki ile gebe kalınamaması için geçerli, tıbbi bir sebep bulunamamaktadır.
Estrogenolit Tablet

Adet döneminde sevişmek sağlık  açısından hiçbir risk taşımıyor. Adet döneminde sevişmenin zararlı olduğu genellikle toplumdaki genel görüş olsa da bunun altında yatan sebep kadınların bu dönemde “kirli” görülmeleridir.

Tıbben bakıldığında adet döneminde seks herhangi bir sağlık sorununa sebep olmamaktadır. Aksine adet döneminde seksin adet dönemi semptomlarına iyi geldiği söylenmektedir. Orgazm esnasında salgılanan endorfinin doğal Ağrı kesici ve mutluluk verici etkisi vardır. Orgazm, krampları, depresyon belirtilerini ve baş ağrılarını geçirmesiyle bilinir.Adet döneminde seks yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Adet döneminde seks esnasında hamile kalma riski asla göz ardı edilmemelidir. Adet döneminde güvenli seks için duş esnasında cinsel ilişkiyi tercih edebilirsiniz. Hem sizin hem de partneriniz için daha rahat olacaktır. Çok şiddetli sekse karşı dikkatli olmalısınız. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve virüslerden korunmak için partnerinizin prezervatif takması önemlidir.

Estrogenolit Tablet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.