Prezervatif Nedir ?

Estrogenolit Hap
Cinsel ilişki sırasınada Prezervatif kullanımı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan ve HIV/AIDS’den koruyucu olacaktır. Prezervatifin doğru kullanımı koruyuculuğu sağlamak için önemlidir. Son kullanma tarihine bakılmalı, el ile doğru olarak açılmalı, paketi bozulmayacak şekilde taşınmalı, kullanılması gereği unutulmamalıdır.
• Prezervatif güneşte veya sıcakta bırakılmamalı, doğru olarak penise takılmalıdır.
• Tek seferlik Prezervatif takılması sırasında rulosu açılmadan, tepesindeki hava boşaltılarak koit sırasında penise takılmalıdır.
• Ereksiyon tam olarak kaybolmadan dip tarafından tutarak çıkarılamalı, ereksiyonun sönümlenmesi ile birlikte vagina içinde kalma riski olduğu unutulmamalıdır.
Prezervatif Nasıl kullanılır ?
• Prezervatif penisten çıkarılırken bir mendille tutulmalıdır çünkü üzerinde cinsel eşin salgıları vardır.
• Ya da cinsel salgıları bulunan eşin kendisine çıkartırılabilir.
• Çıkarılma işleminden sonra prezervatifte delik olup olmadığı kontrol edilmeli, cinsel eşin salgısı ele değerse, el göz, üretra veya vaginaya değdirilmeden yıkanmalıdır.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
• Kayganlaştırmayı artırıcı olarak su da eriyen kayganlaştırdılar kullanılabilir.
• Yağda eriyen kayganlaştırıcıların, rujlu bir dudağın ve hatta vücut losyonlarının da prezervatif için zararlı olduğu unutulmamalıdır.
Anal ilişki için prezervatifin üzerine suda eriyen kayganlaştırıcının sürülmesi ilişki sırasında yırtılmayı önleyecektir. Prezervatif kullanımı cinsel uyarıcı bir oyun haline getirilmeli, kulanımınında kadın ve erkek beceri kazanmalıdır.
Kadın Prezervatifi Nedir Nasıl kullanılır ?
Kadın kullanımı için özel olarak kulanıma sunulmuş bu prezervatif, dışı geniş ve açık, içi dar ve kapalı esnek halka arası koruyucu zardan üretilmiştir. İç halka serviks ağzını bir diyafram gibi kapatırken vulva üzerinde kalan dış halka prezervatifin içeri kaymasını engellemektedir.
Kulanımında,penis ilişki sırasında vagina duvarına temas etmemektedir.
Cinsel ilişkiden saatler önce takılabilir, ilişki bitiminde hemen çıkarılması gerekmez. Aynı cinsel eş olmak kaydı ile ilişkiye devam edilebilir.
Erkek prezervatifi ile birlikte kullanılmaz. !
Estrogenolit Hap

Leave a Comment