PENİS BOYU

Estrogenolit
Dünya çapında 15.000 erkek arasında yapılan araştırmaya göre bulunan averaj penis boyu 13 santim. Yani eğer partnerinizin penisi bundan küçükse, averajın altında. Araştırmalara katılan 15.000 erkeğin sadece %5 kadarı anormal penis boylarına sahip.
Penis boyunu kafaya takan kadınlar değil, erkekler. Fakat seks sırasında boyun gerçekten önemi var mı? Cevap söz konusu kadının hayatında neyi aradığı ile ilişkilendirilebilir.
Bazı kadınlar için tutku ve heycan önemli ilken bazı kadınlar için boyut gerçekten büyük önem taşımakta.
UCLA’in Seksüel Psikofizyoloji bölümünde yapılan araştırmada, seçilen kadınlardan beğendikleri 3 boyutlu penis modelini seçmeleri isteniyor. Kadınların geneli de bunlar arasında hem bir gecelik yatacaklarını hem de uzun süreli ilişki yaşayacaklarını belirliyor.
Buna göre uzun süreli ilişki yaşayacak kadınlar daha normal boylu penisleri tercih ederken bir gecelik eğlence isteyenler daha büyük penis istiyor.

Tabii yapılan araştırmalar uzun boylu ve büyük penisli bir adamın, kısa boylu ve normal penisli bir adamdan daha çok tercih edileceğini de gözler önüne seriyor. Psychology Today raporlarına göre uzun boylu kadınlar uzun boylu adamlardan hoşlanıyor ve boyun iki cinsiyet arasında da çok büyük önemi var. Kadınlar erkeklerinin boyunu biraz daha önemserken erkekler kadınların boylarını o kadar önemsemiyor.

Belki de penisin boyu ve kalınlığı o kadar önemli değildir, önemli olan onu yatakta nasıl tatmin ettiğindir.

Estrogenolit

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.