ORGAZMIN İNANILMAZ GÜCÜ VE ŞİFASI

Estrogenolit Damla
ORGAZM ZEKAYI GELİŞTİRİYOR
Orgazm aldatma ve aldatılma ihtimalini düşürür ve hem fiziksel hem de psikolojik birçok yararı vardır. Bu yararların ilki beyin sağlığına olan etkisidir. Orgazm kan akışını hızlandırarak kanın vücutta dolaşımını artırır. Dolayısıyla beyne giden kan miktarında da artış olur. Bu sayede kanın taşıdığı oksijen, beyin hücrelerine daha fazla miktarda ulaşır. Beynin kullandığı en önemli yakıt oksijendir. Oksijen miktarının fazla olması ile hafıza, anlama ve düşünme gibi bilişsel becerilerde artışın yanı sıra başta stres olmak üzere ruhsal sorunlar da azalır.
MİKROP SAVAŞÇISI
Orgazmla birlikte vücutta salgılanan kimyasallar güçlü bir mikrop savaşçısıdır. Orgazm immünoglobin A gibi, insan vücudunun mikrop kaynaklı hastalıklara karşı mücadelede kullandığı antikorların salgılanmasını sağlar. Bu sayede de vücudun bağışıklık sisteminin güçlenir. Orgazm aynı zamanda kalp dostudur. Orgazmın azlığı ya da çokluğu kalp krizi riski oluşturan östrojen ve testosteron hormonlarının düzeylerinin dengede tutulmasına yardımcı olarak kalp sağlığına da katkıda bulunur. Orgazmla kan dolaşımının hızlanması, kan basıncının düşmesini sağlayarak, yüksek tansiyonu önler ve böylece felç riskinin azalmasına yardım eder.
ORGAZM YAŞLILIĞI GECİKTİRİYOR
Orgazmın faydaları bunlarla da bitmez. Orgazm sırasında salgılanan oksitosin maddesi ağrıların azalmasına yardımcı olur. Orgazmın, cilt sağlığı, yaşlanma etkilerini azaltması, cinsel organlardaki bazı sorunları önlemesi, regl dönemini düzenlemesi, uyku düzenini sağlaması, hamile kalmayı kolaylaştırması gibi diğer fiziksel yararlarının yanı sıra psikolojik açıdan da pek çok yararı vardır. Orgazmla yüksek miktarda salgılanan ve mutluluk hormonu olarak adlandırılan endorfin sayesinde libidoda artış olur. Libidonun yükselmesi, cinsel isteksizlik sorununun giderilmesinde de önemli bir rol oynar. Orgazmın vücut kimyasallarında yaptığı değişim sonucunda stres ve gerginlik azalır, mutluluk, rahatlama ve kendine güven duygusunda artış olur.
Estrogenolit Damla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.