ORGAZM UYKUSUZLUĞU ENGELLİYOR

Estrogenolit Damla

Bilime göre orgazm olmak birçok kişiyi dönemsel veya kronik olarak etkileyen insomnia yani uykusuzluk hastalığının önüne geçiyor.

Günümüzde 3 kişiden 1’i uykusuzluk sorunu çekiyor. Insomnia sanıldığı gibi uyuyamama değil, uyku kalitesindeki düşüklükle ölçülen bir hastalık. Kimileri uykusuzluk hastalığından kurtulmak için çeşitli tıbbi tedavileri tercih ederken, bazıları ise bunlardan uzak duruyor. Ama esasen bir alternatif daha var: Orgazm olmak.

Orgazm olmak uykusuzluk hastalığına iyi geliyor çünkü kişi orgazm olduğunda bedeni endorfin salgılıyor. Böylece beden rahatlıyor ve iyi hissediyor ayrıca ikinci bir etki olarak da uyku isteği oluşuyor. Bu yüzden sağlıklı bir cinsel hayat, kişinin uyku ve hatta beslenme ritmini düzenleyen bir etkiye sahip.

kalıteli bir sexle uyku hastalığını yenilebileciğine inanıyorum . yanlız farkettiyseniz sadece seks değil kaliteli bir seks olması sizin için daha iyi olacaktır.kaliteli seks nedir peki ;

İyi seksin daha güzel görünmekle ya da performansla bir alakası yoktur. Cinselliğin, gevşemiş ve rahatlamış bir halde dokunmak, acelecilikten ve telaştan uzak durmak, hissetmek, yapmak ve ne söylemek gerektiğini düşünmemek, sadece dokunmanın ve sevişmenin verdiği hazza odaklanmak, tutkulu olmak veya gerçekte ne istediğini söylemek gibi önemli kurallar vardır.

Cinselliğin doğal olduğu kadar öğrenilen ve seçilen boyutları da vardır. Cinselliği öğrenme sürecinde insanların kalıtımla kuşaktan kuşağa geçen, cinselliğe ve üremeye yönelik kalıpları ve cinsel mitleri önemli bir yer tutar. Toplumsal yapı ve eğitim, bu kalıpların ve cinsel mitlerin, yaşama aktarılmasını kendine has kurallarıyla yönlendirir

 

Estrogenolit Damla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.