ÖN SEVİŞMENİN DAYANILMAZ AĞIRLIĞI

Estrogenolit Damla
Önsevişme, partnerlerin cinsel birleşmeye ruhen ve bedenen hazırlanma sürecidir. “Kadınların daha çok ihtiyaç duyduğu” ve erkeklerin çoğu zaman çok yanlış bir şekilde “görev” gibi algıladığı önsevişme, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamda kesinlikle yaşanması gereken bir deneyim, hatta gerekliliktir.

ZEVK BEDENDE HAREKET EDER!

Zevk bedende hareket eder. Önemli olan zevki keşfetmek, onu bulunduğu yerde yakalamak ve yaşamak, partnere de yaşatabilmektir. Önsevişmenin süresinin uzatılması ve içeriğinin değiştirilmesiyle, erken boşalmadan, sertleşme sorunlarına, orgazm olamamadan cinsel uyarılma bozukluklarına kadar birçok cinsel işlev bozukluğu önlenebilir veya tedavileri kolaylaşabilir. “İdeal önsevişme süresi nedir?” sorusun yanıtı olarak, kısa tutulan bir önsevişmenin cinselliği olumsuz etkileyeceğini, önsevişme süresinin çiftin cinsel doyum yaşamasına yetecek kadar uzun olması gerektiğini söyleyebiliriz. Kadın ve erkeğin uyarılma süreleri genelde farklıdır. Kadın, erkeğe oranla daha geç uyarılır. Pek çok çift için ortalama 15-30 dakikalık önsevişme yeterli olabilmektedir. Kısa tutulan bir önsevişmenin cinselliğe olumsuz etkileri düşünüldüğünde, önsevişmenin süresi, çiftin cinsel doyum yaşamasına yetecek kadar uzun olmalıdır, çünkü “Sevişmek aceleye gelmez.”

SEVİŞMEK SADECE BİRLEŞMEK DEĞİLDİR!

Keyifli seks için 100 metre koşucusu olmayın! Birçok erişkin erkek ve kadın, cinsel ilişkiyi cinsel organların birleşmesinden ibaret algılar. Böylece sevişmeleri cinsel birleşme ve orgazma odaklanır, süreci değil, hedefi önemserler. Oysa, dokunmak gibi birçok sevişme davranışı, süre sınırı olmayan bir haz kaynağı iken, cinsel birleşme dakikalarla, boşalma veya orgazm ise saniyelerle sınırlı bir haz üretebilir. Cinselliği cinsel birleşme ve orgazma indirgeyen bu anlayış, cinsellikten alınabilecek birçok hazzın yaşanmasını da engeller. Birçok cinsel işlev bozukluğunun ve cinsel doyumsuzluğun temelinde bu indirgeme anlayışı vardır ama unutulmamalıdır ki“Sevişmek sadece birleşmek değildir!”

5 DUYUYLA ÖNSEVİŞME ÖNERİLERİ

Türk insanı tarafından önemsenmese de önsevişmenin ilişkiler için değeri açık bir şekilde ortadadır. “Cinsel terapistlerin bu kadar ciddiye aldığı önsevişme nasıl yapılır?” sorusuna yanıt olacak 5 duyuyla önsevişme tavsiyeleri şöyledir: “Daha çok dokunun ve öpüşün!” Seksten daha çok zevk almanın yolu önsevişmeden geçer, tabii doğru tekniklerle yapıldığı sürece… Parmak uçlarınızı, avuç içlerinizi partnerinizin bedeninde ağır ağır gezdirin. Bu yöntemle karşılıklı zevk noktalarınızı keşfeder ve birbirinizi nasıl hazırlayacağınızı fark etmiş olursunuz.
Estrogenolit Parfüm

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.