NEDİR BU ‘G’ NOKTASI ?

Estrogenolit Damla

G noktası, bundan 3000 yıl önce Çinli Taocu doktorlar tarafından bulunmuş bir bölgedir. G noktası ismini, 1980’lerde, 1950’li yıllarda bu konu hakkında bir makale yazan Dr. Grafenberg’den almıştır.

Tıp okulunda, anatomi laboratuarında bir kişi profesörden ”göz küresini” tanımlamasını isteyebilir ve profesör de göz küresini alıp soran kişiye verebilir ama aynı şey G noktası için söylenemez. G noktası, vajina üst duvarında, bitişik olmayan mukozitlerin oluşturduğu sinir grubunun üzerinde bulunur. Birçok kadın G noktasını hiç bulamadıklarını söylerler.

Subjektiftir

Bazı doktorlar, G noktasının fiziksel varlığını kabul etseler de, bunun subjektif (kişiye göre değişen) olduğunu düşünmektedirler. Bazı kadınlar G noktası sayesinde son derece kuvvetli orgazmlar yaşadıklarını söylerlerken, diğerleri ne kadar çabalasalar da yerini bulamadıklarını söylemektedirler.

Bazı kitaplarda belirtildiği üzere G noktası, vajinal kanalın dış üçüncü bölümünde yer almaktadır. Kadınlar için tek erojen bölge olmasa da, hakkında en çok konuşulan ve yazılan erojen bölge G noktasıdır. Aslında kadınlarda, A, B, X ve Y noktaları da bulunmaktadır.

G noktasını uyarmak

G noktası, süngerimsi bir dokudur ve uyarılma esnasında bu doku şişer ve sertleşir. G noktası bu durumdayken parmakla hissedilebilir. G noktası doğru bir şekilde uyarılınca son derece kuvvetli bir orgazm gerçekleşir. Bu tip bir orgazm sırasında bazı kadınlar, bu süngerimsi dokudan, şeffaf bir sıvı salgılarlar. Bu sıvı kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Birçok uzman, G noktasının varlığını ve önemini kabullenmiş durumdadır. G noktası doğru bir şekilde uyarıldığı zaman, birçok kadın birden fazla defa orgazm olabilme kapasitesine sahiptir. Kısacası; G noktasının varlığını hafife almamak gerekir.
Estrogenolit Tablet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.