Ne Sıklıkta İlişkiye Girilmeli?

Estrogenolit Tablet

Cinsel birliktelik yaşamak, günde 3 öğün yemek yemek ya da işe gitmek gibi değildir, bir mecburiyet, bir gereklilik ya da sorumluluk olarak algılandığında yok olmaya, acı vermeye başlar ve bireylerin hayatını adeta ızdıraba çevirebilmektedir.

Bu alanda en çok kafaları karıştıran soru “hangi sıklıkta yapılmalı?” sorusudur;

Olması gereken ne?

Başkaları benden daha çok mu yapıyor? Ben yetersiz miyim?

Arzu duymuyorum buna rağmen de yapmalı mıyım?

Partnerim daha sık aralıklarda cinsel ilişkiye girmek istiyor ancak ben istemiyorum, kendimi yetersiz hissediyorum bu normal mi?

Bu cümleler size tanıdık geliyor mu?

Estrogenolit Tablet

Yetişkin her insanın aklından bu sorulardan biri ya da bir kaçı muhakkak geçmiştir. Cinsel birleşmenin bir ruhu vardır, arzu, tutku ve sadakatle beslenir, eğer siz bu ruhu “olması gereken” diye bir şeyle sınırlandırırsanız, ilişkiyi duygulardan yoksun mekanik bir ilişkiye çevirmiş olursunuz. Bu sebeple ilişkinin sınırı ya da olması gerekeni yoktur, rıza ve istek önemli…

İlişkiye girmek için iki tarafında istekli olması ve hazza yönelmesi önemlidir, eğer bir çift günde 2 kez yapmak istiyorsa olması gereken budur ancak bir başka çift ayda bir kez cinsel ilişkiye girmek ve bu durumdan her iki partnerde memnunsa bu da olması gerekendir. Yani sınırı belirleyen partnerlerin isteği ve uyumudur. Eğer bir taraf sık sık istiyor ancak diğer taraf yaklaşmıyorsa bu çiftin ilişkisinde bir sorun var demektir. İlişkinin dengesi bozulduğunda sorunlar artarak devam etmeye başlar ve ne yazık ki boşanmaya kadar gidebilir.

Sonuç olarak ne sıklıkta yapıldığının hiç bir önemi yok, iki tarafta; keyifle, arzuyla, tutkuyla cinsel ilişkiyi başlatabiliyor ve sürdürebiliyorsa her şey yolunda demektir….

Estrogenolit Damla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.