MENOPOZ CİNSEL İSTEĞİ AZALTIR MI?

Estrogenolit Damla
Menopoz dönemine girmiş olan kadınların artık cinsel ilişkiye girmesi yanlış bir yaklaşımmış gibi görüldüğünden, kişilerde psikolojik olarak cinselliğin bittiği söz konusu olabilir.
Bu süreç içerisinde olan kişinin yumurtalıklarında azalma ve tükenme söz konusu olduğundan estrojen ismi veren kadınlık hormonlarında azalma meydana gelmektedir. Ortaya çıkan bu değişimler doğrultusunda insanların cinsel hayatı da değişimlere uğrar ve bu olası ve beklenen bir durumdur.
Doğurmuş, çocuğunu büyütmüş ve artık bu gibi işleri bitirerek menopoza girmiş olan kadınların hamile kalma gibi tedirginlikleri olmadığından, yalnızca cinsel arzularını tatmin etmek için cinsellik yaşayabilirler. Bu durumuna genellikle ikinci balayı olarak yaklaşılabilir.
Bu süreç içerisinde ki kadınların bu tarz ilişkilerden uzak durmasının nedeni vajinal kuruma, ilişki sırasında acı ve klitorisin isminde ki heyecan verme yeteneğinin kaybolması gibi tedavisi mümkün olabilen nedenlerle meydana gelmektedir.
Hormon eksikliği yüzünden ortaya çıkan isteksizliğin sebebi, psikolojik ve sosyal sebeblerden olabilir.

Cinsel hayatı gayet normal olan kadınlarda, erkeklerde de olduğu gibi belli bir yaş itibariyle hormonlarda azalma gözlemlenir ve dolayısıyla cinsel isteksizlik oluşması beklenen bir durumdur. Bu istek kişiden kişiye değişiklikler ve farklılıklar gösterebilir. Çeşitli tedavi yöntemlerinin uygulanmasıyla cinsel yaşam devam ettirilebilir. Cinsel yaşamın menopoz süresinde bitmediği bilinmesi gereklidir.
Kadınlar bu dönem içerisinde çok daha fazla ilgi beklemektelerdir. Erkekler için ise cinsellik tatmin ve orgazm odaklıdır mutlu etmektedir.
Estrogenolit Parfüm

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.