MASTÜRBASYON HAKKINDAKİ GERÇEKLER

Estrogenolit
Üzerinde konuşmaktan oldukça kaçınılan konulardan biri: Mastürbasyon! Oysa araştırmalar çoğu kadının haftada en az bir kere mastürbasyon yaptığını söylüyor. Şimdi dikkatinizi çektiğimize göre mastürbasyon hakkındaki en şaşırtıcı gerçeklere göz atabiliriz!
Her kadın mastürbasyon yapar!
Bu maddeyle, yaşadığınız suçluluk duygusunu bastırabilirsiniz. Araştırmalara göre kadınların sadece %20’si en az bir kere mastürbasyon yaptıklarını söylemiş, geri kalanıysa bu duruma kendileri için bir kısıtlama getirmiyor.
Seks oyuncakları oyuna dahil!
Yine aynı araştırmada 20 kadından 18’i seks oyuncaklarını mastürbasyon yaparken ya da eşleriyle kullandıklarını söylüyor. Harekete geçmeye hazır mısınız?
Söz konusu mastürbasyonsa “normal” diye bir şey yoktur!
Kimi kadın içlerine seks oyuncakları ya da parmaklarıyla nüfuz ederek mastürbasyon yapsa da, çoğu klitoral uyarımı tercih ediyor. Sonuç olarak söz konusu mastürbasyon olduğunda “normal” diye tanımlanacak bir yöntem yok, kendinizi nasıl iyi hissederseniz öyle yapmaya devam edebilirsiniz!
Bazen bir mesai gibi gelebilir.
Mastürbasyonun sinir bozucu gelebileceği noktalar da var elbet. Yine yapılan araştırmalar sonucu kadınların çoğu eşleriyle orgazm olamadıklarında son çare olarak mastürbasyona başvurmayı pek sevimli bulmuyorlar.
Bazı kadınlar mastürbasyonun hala bir “erkek olayı” olduğunu düşünüyor.
Araştırmalar, kadınların bir kısmının mastürbasyonu “erkek işi” olarak nitelendirdiğini söylüyor. Onların düzenli olarak mastürbasyon yapma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylerlerken, kimi de partneri için (seks esnasında ya da onlar seyrediyorken) mastürbasyon yaptığını belirtiyor.
Bu düşüncenin yanlış olduğunu eklemeliyiz zira mastürbasyon tek başına bir erkek deneyimi olmamalı ve olamaz; içinizi ferah tutun!
Büyük, romantik bir olay olması gerekmez
Muhteşem iç çamaşırları, muazzam bir ışıklandırmaya gerek olmadan yapılabiliyor olması müthiş bir lüks. Çoğu kadın sabahları dişlerini fırçalarken ya da duştan çıkmadan önce güne başlarken mastürbasyon yaptığını söylemiş. Güne bir gülümsemeyle başlamanın en kolay yolu!
Mastürbasyon sizi mutlu ediyor
Kadınların çoğu, yalnız seksin bedenleriyle buluşmanın ve kendini kabullenmenin bir yolunu olduğunu belirtti. Stres atmak, eğlenmek ya da kendinizi keşfetmenizi sağlayacak pek çok deney için de muhteşem bir yol olması da cabası. Ek olarak, orgazm olmama ihtimaliniz epey düşük.
Estrogenolit

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.