Kişiliklerine göre kadınların sekse bakışı

Her insan kendine özgü kişilik özellikleri taşır.Bu özellikler her birimizi birbirinden ayırır farklı anlamlar yükler.Kişilik özellikleri yaradılış itibarıyle insana yüklenen özelliklerdir. Her ne kadar böyle olsa da çevre faktörleri de oldukça önemli yer tutmaktadır. Cinsel anlamda, kişilik özellikleri, bireylerin cinselliğe ve sekse bakış açılarını ve yaşayışları hakkında önemli ipuçları verebilmektedir. Bazı kişilik özelliklerine ve bu kişisel özelliklerin seksi yaşayış şekli hakkında biraz bilgi verelim.

Estrogenolit Damlası

İlk olarak depresif kişiliklerin özelliklerine bakalım. Bu kişiler, karamsar, yaşamda herhangi bir güzellik bulamayan ve hiçbir şekilde hayattan zevk alamayan kişiliklerdir. Bu kişilerin kendine güveni yoktur. Bu kişilik özelliklerine sahip kadınlar, seksi yapılması zorunlu bir görev olarak görür. Keyif almadan hatta çoğu zaman erinerek yaparlar ve bitirirler.

Obsesif kişilikler, aşırı mükemmeliyetçi kişiliklerdir. Bu kişiler esnek olamazlar. Bu nedenle bir şeyleri eksik yapma  ya da yanlış yapmaktan korkarlar. Ayrıntılara fazlaca önem verirler. Kontrollü ve sınırlı ilişkiler kurarlar. Bu kişiler için seks, belli kurallar çevresinde yaşanması gereken bir olaydır. Çok heyecan verici sınır zorlayıcı sıra dışı bir durum yaşanmaz.

Estrogenolit Damlası

Çekingen kişilikler, utangaç oldukları için yakın ilişkiler kurmaktan kaçınan kişilerdir. Eleştirilme ihtimaline asla göze alamadıkları için, bunun kendilerini inciteceğinden korktukları için, sosyal ortama girmekten çekinirler. Bu kişiler, seks için kendi istekleri ile adım atıp asla bir yönlendirme yapamazlar.Özgür olamazlar.Zevk aldıkları noktaları dile getiremezler.Partnerlerinin isteği doğrultusunda hareket ederler.

Paranoid kişilikler, şüpheci ve güvensiz karakterdeki kişilerdir. Huzursuz, sinirli, itici bir yapıları vardır.Diğer insanların davranışlarını genel bir tehdit olarak algılarlar.Son derece kıskanç yapıda olduklarından,partnerlerini oldukça zorlarlar.Seks sırasında partnerinden zarar görme düşüncesi , savunma almaya zorlar ve bu da sekse odaklanamamaya  ve iyi sonuç alamamaya sebep olur.

Estrogenolit Damlası

 

Leave a Comment