KENDİ KENDİNİ TATMİN ET

Estrogenolit Hap

Mastürbasyon; cinsel organların veya vücutta diğer erojen bölgelerin, genelde boşalma oluncaya dek ellerin yardımı ile uyarılması ve kişinin çeşitli görsel materyaller, düşünsel fanteziler gibi yöntemler kullanarak kendini tatmin etmesi ve cinsel doyum sağlamasıdır. Kişinin rahatlamasına ve kimseye zarar vermeden cinselliği yaşamasına yardımcı olduğu için doğal bir süreçtir ve düzenli cinsel partneri olmayan kişiler için en kolay tatmin yöntemidir. Aşırıya kaçılmadığı ve normal cinsel ilişkiye tercih edilmediği sürece zararlı bir şey değil, kişisel bir seçimdir. Cinselliği keşfetmek, bedeni tanımak ve orgazm olmayı öğrenmek için ihtiyaç duyuldukça mastürbasyon yapılmasında sakınca yoktur. Çünkü insan doğumundan itibaren cinsel dürtüler taşır ve bu dürtüler özellikle ergenlik döneminde yoğunlaşır. Kişiler mastürbasyon yoluyla cinsel dürtülerini tatmin ederler, bu da oldukça sağlıklı bir yoldur.

Erkeklerde. Mastürbasyon sıklığı ile ilgili olarak, özellikle ergenlerde penisi tahriş edecek sıklıkta ve sürekli bir şekilde mastürbasyon yapmanın ardında; kendini var etme sıkıntıları, yalnızlık, bağımlılık, koşullanma, arkadaşları tarafından dışlanma,

Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap

ebeveyn baskısı gibi psikolojik sıkıntılar yatabilir. Ayrıca ergenler evlerinde aileleriyle sağlıklı bir iletişim kuramıyorlarsa, kendi kimliklerine saygı duyulmuyorsa, sosyal anlamda kendilerini geliştirememişlerse, yalnızlarsa ve enerjilerini boşaltacak aktiviteler yapamıyorlarsa sık mastürbasyona yönelebilirler.

Kadınlarda Mastürbasyon sırasında vajinada, kasıklarda veya bacaklarda kasılmalar ve titremeler yaşanabilir. Vajinaya bir şey sokmadan yapılan mastürbasyon kızlık zarına zarar vermez. Mastürbasyon konusunda söylenen “kısırlık yapar.”, “kızlık zarına zarar verir.” gibi ifadeler tamamen uydurmadır, cinsel mittir.

Estrogenolit Hap

Leave a Comment