KADINLARIN CİNSEL YAŞAM DÖNGÜSÜ

 
Estrogenolit Damla

KUMRU EVRESİ… 20’li yaşlarda kadın romantik bir kumru gibidir; “haylindeki erkeği bekler.” Ergenlik döneminden başlayarak östrojen artışıyla göğüsleri büyür, vücut kıvrımları belirginleşir, genital bölgesinde tüylenme olur ve her ay yumurtalıkları yumurta hücresi üretmeye yani regl olmaya başlar. Tüm bu değişimlerle filizlenen cinselliğini fark eder. Çocukluğundan beri ayıp, yasak ve günah olarak öğrendiği cinsellikten korkup uzak durmaya çalışsa da bir taraftan da içini kemiren, engel olamadığı bir merakla cinselliği ve cinsel organını kendinden bile utanarak keşfetmeye başlar.

KOALA EVRESİ… 30’lu yaşlarda kadın anaç bir koala gibidir; “yavrusu olana kadar eşine sarılır.” Vücudunu ve cinselliğini her ayrıntısına kadar tanır, cinsellik konusunda ne isteyip ne istemediğini bilir. Biyolojik saati de cinselliği en doyurucu şekilde yaşayacağı yükselme devrini gösterdiğinden cinselliği doyasıya yaşar; ta ki hamilelik ile birlikte başlayan duraklama devrine kadar…

PANTER EVRESİ… 40’lı yaşlarda kadın yırtıcı bir panter gibidir; “tuttuğunu koparır.” Yaşamda ulaştığı olgunluk ve deneyimleri cinselliği açısından da kazanmıştır. Cinsel deneyimlerinin ve doyumlarının zirvesine çıkar. Cinsellik onun sarayı, o da sarayın kraliçesidir. Cazibesini kullanarak partnerini nasıl baştan çıkaracağını bilmenin keyfini çıkarır. Artık olgunlaşmış şarap gibidir, cinsel yaşamındaki yasakları kaldırır, fanteziler kurar ve cinselliğin tadına varır. Orgazm taklidi yapma ihtiyacı duymaz çünkü zaten boşalır ve gerçek orgazmı yaşar.

Estrogenolit Paket

 PANDA EVRESİ… 50’li yaşlarda kadın mahcup bir panda gibidir; “elinden gittiğini düşündüğü kadınlığına ağlar.” Menopozla birlikte hormonlardaki hızlı değişimle östrojen hormonu azalır. Ateş basmaları, terlemeler ve sıkıntılı bir ruh hali içinde menopozun kadınlığını ve cinselliğini bitirdiği yanılgısı içindedir.

KAPLUMBAĞA EVRESİ… 60 yaş ve sonrasında kadın bir kaplumbağa gibidir; “kabuğuna çekilerek kendi dünyasında yaşar.” 60-70 yaşlarında aktif bir cinsellikten çok, dokunuşlar, sarılmalar, öpüşmelerle cinselliğin son demleri yaşanır ve yavaş yavaş cinsellik yaşamın öncelikleri arasından çıkarak tarihin tozlu raflarındaki yerini alır…
 

Estrogenolit Parfüm

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.