Kadınlar Neden Orgazm Olamaz?

Kadınların büyük bir kısmı orgazmı neredeyse hiç yaşayamaz. Bir kadının orgazmı yaşabilmesi için ön sevişme büyük önem taşımaktadır. Partneriniz ile yakınlaşmanı çok önemlidir. Sadece seksin değil, aynı zamanda duyguların da yer aldığı bir cinsel birliktelik her zaman daha fazla zevk alabileceğiniz bir cinsellik olacaktır.

Öncelikle kendi vücudunuzu tanımalısınız. En çok nerenize dokunulması sizi mutlu ediyor? Vücudunuzun hangi bölgelerine dokunulduğunda tahrik oluyorsunuz? Ya da nerenize dokunulması sizi rahatsız ediyor? Bütün bunları partneriniz ile paylaşmalısınız. En çok hangi dokunuşun sizi tahrik ettiğini bilmesi, zevk dolu bir sevişmenin ve beraberinde getireceği orgazmın yararına olacaktır. Daha uzun süren bir cinsel ilişki sizin orgazma ulaşmanızı garantileyecektir. Klitorisiniz uyarıldığında daha hızlı bir şekilde haz alacaksınız.
Estrogenolit DamlaHangi pozisyonda daha çok zevk alıyorsunuz? Hangi pozisyonda kendinizi daha rahat hissediyorsunuz? Bu gibi sorulara kendi içinizde cevaplar bularak, partnerinizle bunları paylaşın. Ön sevişmeyi küçük sürprizlerle daha zevkli ve daha uzun bir hale getirin. Vücudunuz bu sayede daha çok sevişme moduna girecek ve size orgazmın kapılarını aralayacaktır.

Kadınların yaptığı bir yanlış ise orgazm taklidi yapmaktır. Siz orgazm taklidi yaptığınızda partneriniz bu sevişmeden memnun olduğunuzu düşünecek ve bu şekilde cinselliğiniz devem edecektir. Bu ise kısır döngüye yol açar. Mutsuz bir cinsellik yaşamaya başlarsınız. Buna bağlı olarakta mutsuz bir ilişkiniz olur. Daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik; cinselliğin ilişkideki yeri ve önemi çok büyüktür. Mutlaka bu konuları konuşmalı ve cinselliği hak ettiğiniz gibi yaşayabilmek adına ortak hareket etmelisiniz.

Vücudunuzu tanıyın! Vücudunuzdan gelen sinyalleri dikkate alın! Siz değerlisiniz ve bu değerinizi hayatınızın her alanında gösterin. Gerek ilişkinizde gerekse cinsel yaşantınızda. Hayatınızdan, ilişkinizden, sevişmelerinizden keyif alın ve keyif verin!
Estrogenolit Damla

Leave a Comment