Kadınlar hangi pozisyonlarda daha kolay orgazm olur?

Estrogenolit Damlası
Kadınlar hangi pozisyonlarda daha kolay orgazm olur?
Kadınların üstte olduğu pozisyonlar, kadınların daha fazla tercih ettiği pozisyonlardır. Çünkü bu pozisyonlar güvenlikli, kendi orgazmlarını ayarlayabildikleri ve kendi ritimlerini penisle uydurabildikleri pozisyonlardır.
Bu pozisyondaki avantaj şudur: Klitorisin bedene teması daha mümkündür; çünkü bacak ve vajina tam açıktır ve böylelikle klitoris testislere ve erkek bedenine değebilir. Bu da orgazmı çabuklaştırır ve kolaylaştırır.
Eğer klasik pozisyonda (kadının altta erkeğin üstte olduğu pozisyon) ya da arkadan vajinaya giriş pozisyonunda klitorisin uyarılması için el yardımı gerekir ki orgazm kolaylaşsın. Uyaranın devamlılığı, hazzın tepesine geldiğinizde orgazma ulaşmak için önemlidir. Yani uyarılma, ritmik olmalıdır.
Kadın bedeni çok geniş bir uyarı alanına sahiptir. Bu uyarı alanının en başında gözler gelir. Kadın cinselliğe davet edildiğini gözlerden almak ister. Dokunmak kadın için çok kıymetli ve uyarıcı bir durumdur. Dokunmaktan kastımız, direkt erotik bölgelere saldırı niteliğinde bir dokunma değil, daha yumuşak, daha davetkar daha şefkatli daha şehvetli bir dokunmadır.
Kadının ensesi, yanakları, omzu, sırtı, göğsü, göbeği, bel çeperi, bel sınırları, kalçası, vajinası, klitorisi, bacak iç ve dış çeperleri uyarı alanlarıdır. Bu alanlara dokunulması, öpülmesi, okşanması kadın için önemlidir. Yumuşak bir başlangıç genellikle daha davetkar, daha uyarıcı olur. Bunların hepsi genellemedir; elbette kişisel yaşamlara ve tercihlere göre değişebilir.
Sevişme süresi kişilerin kendilerine ait bir durumdur. Çünkü hem bedensel hem de psikolojik bir performanstır. Bedeninizin rahat, gevşek ve harekete hazır olması gerekir. “Hadi yapalım da bitsin şu iş” zihniyetiyle girilen ilişkiye “cinsel birleşme” diyoruz. Sevişme dediğimiz şey; bakışma, davetle başlayan, dokunmayla devam eden bir süreçtir. Yani sevişme yatağa gidilme sürecinden önce başlar.
İlişki nasıl uzatılır? Dokunmaktan keyif almakla, dokunmayı bilmekle, masaj, birlikte yıkanmak, sarılmayı bilmekle olur. Aslında sevişmenin A şekliyle başlayıp Z şekliyle bittiği bir formülasyon yoktur.
İyi seks bütün duygu durumlarını içerir. Kadının uyarılma noktaları hakkında genelgeçer bilgiler vardır. Örneğin, göğüsler… Oysa yüzde 80 kadın bundan asla hazzetmez. Çünkü özellikle regl dönemi öncesinde göğüste şişkinlik ve hassasiyet oluşur. Göğse yapılan özel muamele kadının ilgisini ve dikkatini dağıtır.
Kadının klitoristen uyarıldığını öğrenmiş partnerin sürekli klitorise uyarı göndermesi de seksin konsantrasyonunu bozar. Her şeyden önce kadınlar soyunmaktan başlayan süreçle zevk almaya başlarlar. Kendileri mi soyunmak isterler, yoksa eşleri tarafından mı soyulmak isterler; bu çok bireysel bir durumdur. Özel kıyafetler de çok bireysel bir durumdur.
Estrogenolit Damlası

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.