İLK GECE VE İLK DENEYİM

Estrogenolit Hap
İlk Deneyimin Önemi
Bir kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi oldukça önemlidir. Cinsel ilişkiyle ilgili problemler yaşayan çiftlerin tıbbi değerlendirilmelerinde, özellikle kadının uyarılamama, çok geç uyarılma, orgazm olamama, veya çok geç orgazm olma gibi sorunlar yaşadığı durumlarda özgeçmişte sıklıkla travmatik (sorunlu) bir ilk cinsel ilişki deneyimi bulunmaktadır. Bu beklenen bir sonuçtur, zira kadın tarafından bakıldığında ilk deneyim, anatomik bir bariyer olan kızlık zarının aşılma zorunluluğu nedeniyle kanama ve beraberinde çoğu durumda az da olsa ağrının yaşandığı bir durumdur. Netice itibarıyla hazırlıksız, uygun olmayan koşullarda ve özellikle de bu konudaki sorumluluğunu ihmal eden bir erkek ile beraber yaşanan ilk deneyimin kalıcı psikolojik etkiler yaratması imkan dahilindedir.
Başarılı bir “İlk Gece” için kadının yapması gereken, eşine hazır olduğu veya henüz hazır olmadığı mesajını net olarak verebilmesi, ön sevişme aşamasının kontrolünü kendi eline almasıdır. Erkek ise kadının kendisinden farklı olan doğasını kabul etmeli, bir kadının cinsel ilişkiye hazır olmasının erkekten daha uzun sürdüğü gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır. Daha sonraki ilişkilerin aynası olabilecek bu ilk ilişkide erkek, kadının gevşemesi ve rahatlaması için elinden geleni yapmalı, sabırlı olmalıdır.
İlk ilişkide erkek aşırı zorlayıcı hareketlerden kaçınmalıdır.
İlk gecenizin harika geçmesini sağlayacak ipuçları
1. İki tarafın da cinsel ilişkiye tamamen hazır olması gerekir. O anda veya o kişiyle bu deneyimi paylaşmak konusunda şüpheleriniz varsa bunu dile getirin. O anda istemiyorsanız sadece ön sevişmeyle ve ufak dokunuşlarla birbirinize alışmayı deneyebilirsiniz.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
2. Sarılma, öpüşme, dokunma, güzel sözcükler, romantik müzikler, tütsüler, masaj yağları, vb cinsel dürtüyü artıracak şeyleri deneyin. Atmosferi iyi ayarlarsanız havaya girmeniz daha kolay olacaktır.

3. Orgazma veya boşalmaya odaklanmayın. Seks sırasındaki keyfinize odaklanın. İlk seferde heyecandan orgazm veya ereksiyon olamamak gayet sık karşılaşılan bir durumdur. O yüzden kendinize ve birbirinize yüklenmeyin, rahat olun.

4. Mutlaka bilgi edinin. Cinsel organlar, cinsel tepki döngüsü, cinsel bozukluklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar… Bütün bunlar gözünüzü korkutmasın tabii. Ama ne yaptığınızı bilirseniz hazzı daha engelsiz yaşayabilirsiniz.

5. Korunun. Birincisi istenmeyen gebelikleri önlemek için. İkincisi cinsel yolla bulaşan enfeksiyon kapma riskinizi azaltmak için. İki taraf da hiçbir enfeksiyon taşımadığından emin olsa bile Durex prezervatifler ile kendinizi garantiye alın. Bazen enfeksiyonlar belirti vermez.
İlk sekste güzel bir deneyim yaşarsanız daha sonra aynı partnerle veya ileride başka partnerlerle de daha özgüvenli deneyimler yaşamak için adım atmış olursunuz. Unutmayın, kesinlikle iki tarafın da rızasının olması ve hazır olması, ayrıca korunmak önemli.
Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.