FELLASYON NEDİR ?

Estrogenolit Damla

Fellasyo Nedir ?

Fellasyo sözcüğü latince kökenlidir. Seksolojide erkek cinsel organının emilmesi veyalanmasını ifade eder. Öpüşmenin, aşk ve cinselliğin en önemli belirtisi olduğunu kabul edersek kadının da eşinin cinsel organını öpmesini, diğer memeli soylarındaki gibi doğal karşılamak gerekir.

Bu davranış erkeği çok uyarır. Özellikle pek çok erkekte görülebilen ruhsal nedenlere dayanan geçici iktidarsızlıklarda kadını ağzı ile bu bölgeleri uyarması erkeği kamçılar. Kadının erkeğin çok hassas olan testislerinin çevresini ve bunların her iki yanındaki bacakların iç kısımlarını öperek ve dille uyarması erkeğe büyük zevk verir. Bu tür birleşme sırasında kadın, erkeğin spermlerini yutsa dahi bu durum herhangi bir zarar vermez.

Ağız İçine Boşalmaktan Zevk Duyulur

Binlerce yıldan beri uygulanan bu yöntemler değişik zamanlarda, değişik toplumlarda görülmüştür. Bazı çiftler bu tür birleşme ile erkeğin ağız içine boşalmasından zevk duyarlar. Bu tür birleşmede kadın spermleri yutsa bile vücuduna bir zararı olmayacaktır. Erkeğin menisinin büyük bir kısmının yapısı protein içeren bir salgıdır. Penis emme anlamına gelen fellasyo kelimesine birçok mecra yabancıdır.

Cinsel organların ağız yoluyla uyarıldığı durumlarda mutlaka cinsel bölgelerin sıhhatli olması gerekir. Herhangi bir akıntı olduğunda veya bulaşıcı bir hastalık kuşkusu olduğunda bu yöntemden kaçınılmalıdır. Hiçbir gebeliği önleyici yöntem kullanmayan, sadece takvim yöntemi kullanan çiftlerin pek çoğu gebeliğin oluşabileceği tehlikeli günler denen günlerde bu yönteme başvurmaktadır.

Hijyene Dikkat edilerek yapılabilir..

Pek çok çift için bu yöntemler cinsel birleşmenin ön sevişmesi niteliğindedir. Bu yöntemle orgazma pek çok çift kolayca ulaşabilir, fakat sadece bu şekilde orgazma ulaşmaya çalışmak dengeli bir cinsel yaşam için doğru olmaz.Özellikle vaginismus gibi vakalarda bu tür boşalma ile cinsel doyuma ulaşmaya çaba sarf etmektedirler.Bu davranış onları uzun yıllar gerçek cinsel birleşmeden, dolayısıyla doyumlu bir cinsel yaşamdan uzak tutmaktadır.

Penis Emen Kadın O Esnada Birşey Düşünmez

Bu nedenle hijyen çok önemlidir, genital organlar erkekte penis kadında vajina temizliği cinsellik için olmazsa olmazlardandır, gerek virüs bulaşması gereksede cinsel hayatın devamlılığı için hijyen olunmazsa çiftler hastalabilir.

Örneğin yıllar boyu süren erkek penisinde mantar hastalığı çeken örnekler mevcuttur ve bundan kurtulmak gerçekten güç olmuştur, çünkü birey doktordan uygun hapları ve kremleri alsa bile hiyjen olmayan cinsel hayatına devam ettiği sürece kurtulamayacaktır.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

Evet cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.
Estrogenolit Damla

Leave a Comment