EVLİ ÇİFTLERDE CİNSEL İLİŞKİ İLE İLGİLİ ANLAŞMAZLIKLAR

Estrogenolit Damla
Bir kadın ve bir erkek düşünün… Bir ömür boyu, aynı yastıkta zor iş olsa gerek … Ekonomik kaygılar, monotonluk, çoluk çocuk derken, bir bakmışsın hayatınızın aşkı bir yabancı olmuş. Cinsellikse yaşanmamaktan çoktan bir lüks olmuş. Oysa sizi bir arada tutan en önemli bağ sekstir. Cinsel hayatınıza gereken özeni göstermek daha mutlu bir aile hayatını da beraberinde getirmektedir.

Ten uyumsuzluğu
Her bedenin bir kimyası vardır. Açık konuşmak gerekir ki kadın ile erkeğin vücut sıvılarının, ter dahil, birbirleriyle uyumlu olması gerekiyor. Ten uyumu olan çiftler, birbirlerini arzular, gün içinde özler ve “cinsel aşk” diye tanımladığımız tutkulu duyguyu her an yaşarlar. Eğer çiftler arasında cinsel aşk varsa en sorunlu evliliği bile kurtulabilir. Oysaki evlilikte çok büyük sorunlar yok ama cinsel aşk da yok, yani ten uyumları sıfır, o zaman evliliği kurtarmak ne yazık ki imkansızdır.
Çiftlerin Seks Hayatında Vücut Saatlerinin Uyumsuzluğu: Erkeklerin büyük çoğunluğu sabah saatlerinde seksi seçerler. Çünkü erkekler sabahları erekte olarak uyanmış olurlar.Bunun en etkin sebebidir.Kadınlara baktığımızda onlar daha romantik olduklarından ötürü akşam saatlerinde eşleriyle sevişmeyi arzu ediyor. Kadınların şikayetleri genelde şu şekilde oluyor: “Eşim benimle sürekli sabahları sevişmek istiyor. Onun için herşey güzel tabiki. O duşunu alıp çıkacak. Oysa ben banyoya gireceğim, saçımı kurutucağım, ardından kahvaltı hazırlayacağım, çocukları okula göndereceğim ve sonunda ben de işe gideceğim. Oysa akşam seks yapmak benim için çok daha zahmetsiz ve duygu dolu.” Erkeğin mantığıyla kadının duygusallığının çatıştığı nokta burası oluyor.

Çiftlerden birinin cinsel isteksizliği
On çiftten ikisinde görülen cinsel isteksizlik, çiftlerin cinsel yaşamını oldukça olumsuz etkiliyor. Kimi zaman kadın, kimi zamansa erkekte görülen cinsel isteksizliğin birden fazla etkili sebebi olabiliyor. Takıntılı kişiliklerde cinsel isteksizliğe daha fazla rastlamaktayız. Eşinin ağız kokusu, diş yapısı, bedenindeki kusurlar, göbekli olması, fazla tüylü olması, vücuttaki bir leke ya da biçimsizlik cinsel isteksizliği tetikleyen nedenlerin başında gelmektedir. Kadınların en büyük şikayetlerinden biri, eşlerinin vücut temizliklerine dikkat etmemesidir. Kadınların Cinsel Cezaya Başvurmaları: Kadınlar öfkelendikleri zaman bu öfkelerini biriktirirler. Kadın özellikle de Türk kadını eşini cezalandırmak için cinsel yasağa başvurur.Hele ki eşinin libidosu yani cinsel enerjisinin yüksek olduğu bir anı yakalarsa, kadın eşini cinsellikten uzak tutarak cezalandırdığını düşünür ama hiç kuşkusuz bu, doğru bir yol değil. Bu durum çiftler arasında zamanla cinsel soğukluk oluşturup aldatmaya kadar giden daha büyük sorunlar oluşturur.

Erkeklerde erken boşalma
Eğer fiziksel bir sorundan kaynaklanmıyorsa, erken boşalmanın sebeplerinde pskolojik baskı rol oynar.Ailenin damat adayından, eşini mutlu etme beklentisi ve baskısı, mutlaka “İlk gecede kızlık zarını bozacaksın” yüklemeleri, zaten heyecan içinde olan erkeğin sinir sisteminde yıpranma yarattığından, “ya başaramazsam kaygısı” yüksek olur ve erken boşalma gerçekleşir. Bir defa erken boşalan bir erkek, yine başarısız olacağım kaygısını oldukça yoğun yaşayıp eşiyle cinsellikten adeta kaçar. Erkekliğinin onuruna yediremediği için de bunu kimseye söylemez ve doktora gitmemektedir. Günümüz tıp dünyasında tedavisi çok basit olan erken boşalmayla ilgili yine psikoterapi ve ilaç işbirliğine başvurmak gerekiyor.

Sorunların üzerini örtmek değil çözmeye karar vermek
Eşler arasında sorunların olması, özellikle de evlilikteki cinsel yaşantıda sorun yaşanması kesinlikle dünyanın sonu değildir. Ten uyumsuzluğu haricinde tüm cinsel sıkıntıların çözümü bulunmaktadır. Yeter ki çiftler bu sorunlarına sahip çıksın, dile getirdin. Burada birkaç altın öğüt verelim:
• Sorundan kaçıp, üzerini örtmenin hiçbir anlamı yok.Çözümü ertelemeyin. Üzerini örttüğünüz ve çözümünü ertelediğiniz sorunlarınız unutmayın ki kısa bir süre sonra size iki veya üç katı sıkıntıyla geri dönecektir.
• Eşinizle birlikte yaşadığınız sorunlarınızdan dolayı sakın , sadece eşinizi suçlamayın. Eğer ki tüm suçu eşinize yükleyip çözümü ondan beklerseniz, haksızlık etmiş olursunuz ve çözüme de ulaşamazsınız. Karşı tarafı suçlama davranışınızdan acil olarak vazgeçin.
• Sorununuza her zaman sahip çıkın. Unutmayın ki evlilik ve cinsellik iki kişiliktir. Her ikiniz de bu sorundan sorumlusunuz !
• Birlikte çözüm üretmek için çaba gösterin. Eğer çözüm yolu bulamıyorsanız bir uzmana ya da evlilik terapistine başvurun. Yardım almaktan utanmayın çekinmeyin.

Tutukusuzluk ve monotonluk cinsel hayatı öldürür
Cinsel hayat genelde Evliliklerde %70 gibi önemli bir oranı kaplıyor. Çiftlerin birbirine eskisi gibi tutkulu olmaması ve monotonluk cinsel hayatın iki güçlü katilidir. Çiftler cinsel hayatlarını renklendirmek için acaba neler yapmalı?
• Tutkularınızı sakın öldürmeyin. Tutku asla kendiliğinden yaşamaz, onu beslemek özen göstermek sizin elinizde. Birlikteliğinize özel zamanlar ayırmalısınız.
• Cinselliği sadece yatak odasında yaşanmaz. Evinizin her köşesi cinselliğe açık olmalıdır. Unutmayın ki Monotonluk cinsel hayatınızın en büyük düşmanıdır.
• Birbirinizle cinselliği konuşmaktan kesinlikle utanmayın. Hoşunuza giden ve gitmeyenleri eşinize söyleyerek onu yönlendirmelisiniz. Kimse kimsenin beynini okuyamaz!
• Eşinize gücenebilir hatta kırılabilirsiniz fakat yatağa asla küsmeyin. Eşinizi asla cinsel yasakla cezalandırmayın.
• Anne baba rollerinizi bir kenara bırakıp eşinizle baş başa hafta sonu tatilleri yapmalısınız.
• Renkli bir cinsel yaşam için yaratıcılık gerekmektedir. Bu konuda acil olarak hayal gücünüzü harekete geçirin.
Estrogenolit Tablet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.