ERKEN BOŞALMA VE MASTÜRBASYON

Estrogenolit Hap
Mastürbasyon erken yaşlarda başlanılırsa ve kontrolsüzce yaşanırsa erken boşalmaya sebep olacak bir alışkanlık ve yaşam tarzı haline gelecektir. Erkekler ergenlik döneminde hormonlarının etkisiyle aşırı istekli olurlar.
Gençlik çağlarında uygunsuz ortamlarda yapılan mastürbasyonlar erken boşalmanın oluşumunda önemli bir etken sayılmaktadır.
Normal şartlarda erkeğin cinsel dürtüsünü gidermek amacıyla yaptığı mastürbasyonu bu tanımın dışında tutmak gerekir. Mastürbasyonla ilgili genel bilgiyi almak için sitemizdeki mastürbasyon la ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.
Normal dışı mastürbasyonda kişi;
• uyumak,
• öfkesini dindirmek,
• sıkıntısını gidermek,
• kendini güçlü hissetmek,
• var olmak,
• meraktan,
• rekor için devamlı,
ve ya diğer sıkıntılarını gidermek için yoğun sıklıkta ve sadece boşalmaya yönelik bu eylemi gerçekleştirir.
Bu süreçteki amaç sadece ve sadece hızlı bir şekilde boşalıp o duyguyu yakalamaktır. Bu da cinsellikte boşalma anını fark edemez hale gelir ve kendi biyolojik ritmini, iç düzenini, biyolojik saatini, cinselliğin anlamını, algısını bu şekilde şartlamış olur,
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
ve artık kendisi için ileride ciddi bir sıkıntı yaratacak olacak olan erken boşalma senaryosunu hazırlamış olur.
Ayrıca her an yakalanma korkusu, günah, ayıp, yasak, pis duygusu ile hızlı şekilde yapılan mastürbasyonlarda erkekte aynı şartlanmayı sağlayacaktır.
Öğrenilen-Şartlanılan aceleci yöntem aktif cinsel ilişkide de istemeden de olsa mevcut şablonun uygulanmasına ve erken boşalmaya sebep olacaktır. Bunun yanına diğer psikolojik faktörleri de eklediğimize ki bunlar eşe olan düşkünlük, cinselliğe yüklenen diğer anlamlar, baba ile olan çatışmalar vs. gibi tamamen bir kontrolsüzlük yaratacaktır.
Mastürbasyon yanlış uygulanmasında bu tip sıkıntılar yaratırken düzenli ve kontrollü, belirli zaman hedefine yönelik yapılabilirse boşalma süresinin uzamasına katkıda bulunacaktır.
Bazı erkekler bu kontrolü kendi başlarına mastürbasyonla yakalayabilirken, bazıları yakalayamadıklarından yaşadıkları başarısızlıkla daha da umutsuz hale gelecekler ve buda bazen erken boşalmayı daha da tetikleyecektir. Bu durumlarda psikolojik destek almak, süreci bir profesyonelin yardımı ile aşmak gerekir. Çünkü araba kullanmanın veya yabancı dil öğrenmenin sadece kitaptan olmayacağı gibi bu süreçte kendi başına çözülemez.
Bunun nedeni de tekniklerin kişiye özel geliştirilmesinin gerekliliği ve arkada yatan bazı psikolojik süreçlerinde giderilmesinin zorunluluğudur. İşte bu durumlarda erken boşalma tedavisi-terapisi almak kaçınılmaz olur.
Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.