ERKEKLERDE ERKEN BOŞALMA

Estrogenolit Hap

Erken boşalma tanımı; cinsel ilişki sırasında penisin vajina içerisinde 1 dakikadan daha az kalmasından sonra istemsiz (kontrolsüz) şekilde boşalmanın gerçekleşmesi ve kişi tarafından arzu edilmeyen bu durumun 6 aydan daha uzun sürmesidir.

Hemen her erkek hayatının belli bir döneminde kısa süreli de olsa erken boşalma sorunu ile karşılaşabilmektedir. Bu tip kısa süreli erken boşalmalar genelde geçici olup ciddi bir rahatsızlık olarak görülmemektedir. Sorun 3 ayı, hatta 6 ayı geçtikten sonra cinsel terapi zorunlu hale gelmektedir.
1-Tahrik olma sürecinin yetersiz algılanması: erken boşalan erkeklerin boşalma sürecinin kontrolünü elinde tutmayı öğrenememelerinin nedeni boşalmadan doğan duyguların bilincinde olmamalarıdır. Yani bu erkekler tahrik olma hissini yeterli düzeyde algılayamamaktadırlar ve yalancı hazzın peşinden koşmaktadırlar. Oysa gerçek hazzı yaşayan erkek bilinçdışının “hazza koş, elemden kaç” mantığına göre istese de istemese de boşalma süresini uzatacaktır.

Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap

Çünkü her insan haz aldığı eylemi daha fazla yapma, elem duyduğu eylemi ise daha az yapma eğilimindedir,
2-Kontrolü sağlamak için yeterli olanakların olmaması: erken boşalan erkekler tahrik olma hissini yeterli düzeyde ve tam olarak algılasalar bile; tahrik olma hissini değiştirme ve böylelikle onu kontrol edebilme olanağına sahip değildirler.
3-Korku: Korku, sempatik sinir sistemini aktifleştirir. Sempatik sinir sistemi; vücuda daha fazla yakıt sağlamak için metabolizmayı ve stres hormonlarının salınışını arttırır, kalpte çarpıntı yapar, mide-bağırsak ve idrar yollarındaki sfinkterleri (vücuttaki bir deliği çevreleyen halka şeklindeki kas) kasarak düz kaslarını gevşetir ve bu organların fonksiyonlarını azaltır, nefes alıp vermeyi arttırır ve boşalma refleksinin daha hızlı yaşanmasına yol açar
4-Heyecan ve gerginlik: Eğer bir kişi zaten gerginse boşalma yaşamak için daha az uyarılmaya ihtiyacı vardır. Özellikle genç veya nadiren cinsel temaslarda bulunan erkeklerde, cinsel aktiviteler sırasında, gerginlik ve korkuya neden olan, belirli bir oranda heyecan vardır.

Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.