DÜŞÜK LİBİDONUZU ARTTIRMAK SİZİN ELİNİZDE……….

Estrogenolit Damla

DÜŞÜK LİBİDONUZU ARTTIRMAK SİZİN ELİNİZDE

Düşük libido toplumda gün yüzüne çıkartılmak istenmeyen utangaç kalmış tarafımızdır. İster erkek isterse de kadın olsun libido düşüklüğü herkesi, her kesimi etkileyebilmektedir.
Yazımızda sizlere sunacağımız alternatif yöntemler(gerek bitkisel gerekse de evde kolayca hazırlanabilen destek çareler) ve yaşam tarzı değişiklikleri ile düşük libidoya çözüm üreteceğiz.
LİBİDO NE DEMEK?
Libido kısaca, partnerlerin birbirlerine duydukları ilgi anlamına gelmektedir. Libido genelde erkeklerde 20’li yaşlarda doruğa ulaşmaktadır. Kadınlarda ise bu rakam 30-40’lı yaşlarda doruk noktaya varmaktadır. Bu yaşlardan sonra ise beden fizyolojik süreçte yaşlanmasına bağlı olarak hormonsal değişimler nedeni ile azalmaktadır. Fakat eşlerin birbirlerine duydukları ilgiye bağlı olarak 80 yaşlarında dahi birbirini cinsel olarak arzulayan çiftler de bulunmaktadır.
Erkeklerde düşük libido nedenlerinin başında testosteron hormonunun azlığı gelmektedir. Bu duruma ise bazı testis hastalıkları, beyinde hormon salgılayan hipofiz bezi hastalıkları, yaşlılık ve depresyon yaşayan kişilerde görülebilmektedir.
DÜŞÜK LİBİDO
Herhangi bir insanın içgüdüsel ihtiyaçlarını arasından bir tanesi “seks” tir. Ancak cinsel içgüdü ya da cinsel dürtüler tüm insanlarda benzer değildir. Bazılarında seks için aşırı istek olabiliyorken bazı kişilerde cinsel istek sıkıntısı yaşanmaktadır.
Artan stres ve çok sağlıklı olmayan yaşam tarzı düşük libido bu gün daha yaygın hale gelmiştir. Düşük cinsel istek sorunu çok eski zamanlardan beri mevcuttu. Bu nedenle, geçmişten günümüze düşük libido sorununu tedavi amaçlı birçok alternatif metotlar geliştirile gelmiştir.
Düşük libido genelde erkeklerde görülebilen bir problemdir. Düşük libido sorunu bir ereksiyon problemi değildir. Ereksiyon sonrası cinsel dürtüler konusunda problem yaşanmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar
DÜŞÜK LİBİDO ÜZERİNE NELER YAPILABİLİR?
Hemen hemen tüm hastalıkların alternatif tedavisi bulunmaktadır. Ayrıca Vaajikarana olarak bilinen tedavi düşük libido sorununda önemli bir adımdır. Bu tedavi ayrıca cinsel gücü de artırmaktadır. Bunların yanında genel mutluluk, kuvvet, çocuk yapılması(doğurganlık) için kudret ve ereksiyonun artmasına katkı sağlar. Düşük libido tedavisine geçmeden önce sizlere düşen önemli görevlerden biri de düşük libidoya neden olan veya tetikleyen faktörleri bilmeniz gerekir. Ve bu faktörlerden olabildiğince kaçınmaya özen göstermelisiniz.
Estrogenolit Damla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.