DOĞUM SONRASI SEKS

Estrogenolit Hap
Hamilelik ve lohusalık dönemi sona erdikten sonra seks hayatınızın eski düzenine dönmesi beklenir ancak yeni annenin yaşadığı hormonal değişimler ya da babanın psikolojisi bazen bu süreci uzatabilir. Erkekler de bu dönemde eşlerine yaklaşırken korku ve endişe duyabilirler. Bu nedenle doğum sonrası eski seks hayatınıza dönmeniz biraz zaman alabilir.
İşte doğum sonrası seks hayatınız için işinize yarayacak 7 tavsiye Sadece anne baba olmadığınızı sık sık hatırlayın!
Seks için istekli olmasanız da yan yana olduğunuzda mutlaka birbirinize minik öpücükler kondurun ve seks için zemin hazırlayın.Kendinizi yatak odası ile sınırlamayın
Bırakın yatak odanızda bebeğiniz mışıl mışıl uyusun, siz de fırsattan istifade evin diğer bölümlerinde “ Hoş geldin seks”günleri/geceleri yapabilirsiniz.Bebeğinizin gündüz uykusunun avantajlarından yaralanın.
Bebek uyuduğu zaman annenin de dinlenmesi gerekir ki bebek uyandığında enerjik olsun. Ancak özellikle hafta sonları baba da evde ise ve bebeğin bakımı konusunda yardımcı oluyorsa bebek uykuya daldığında şekerleme yapmak yerine seks yapabilirsiniz.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
Seks yapmak için gece yatağa gitmeyi beklemeden ve henüz gün ortası olduğundan dolayı çok yorulmadığınızdan sekse hak ettiği süreyi verebilir ve gereken eforu sarf edebilirsiniz.
Seks hakkında konuşun
Seks için zaman bulamıyor ya da bebekle çok meşgul olmaktan dolayı seks için istek duymuyorsanız bile fırsat buldukça seks hakkında konuşun. Eşiniz işteyken öğle aralarında onu arayın, onunla seks yapmayı özlediğinizi söyleyin. Emin olun sonrasında sadece konuşmak ile kalmayacaksınız.
Merak etmeyin bebeğiniz ne yaptığınızın farkında değil.
Seks yapmak için tamamen yalnız kalmayı bekliyorsanız daha çok beklersiniz. Genelde doğumdan sonraki ilk bir iki ay evde anneye yardım olsun diye aile büyükleri olur. Bu durumda seks yapmak için tek yeriniz yatak odası ve herkesin uyuduğu vakittir. Bebeğinizin sizinle birlikte yatak odasında yatması seks yapmanıza engel değil. Unutmayın o daha bir bebek ve ne yaptığınızın farkında değil.
Bunları göz önünde bulundurarak seks hayatınızı ihmal etmeyin!

Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.