CİNSELLİKTE YENİ AKIMLAR

ÇOCUK GELİNLER SORUNU…

Çocuk gelinler kültürde bir gelenek halini aldığı için toplumda çok fazla kınanmıyor ancak bu psikiyatrik açıdan cinsel bir sapkınlık olarak değerlendiriliyor. Bu durum çocuk gelinin psikolojisini dolayısıyla cinselliğini çok ciddi biçimde etkiliyor. Son araştırmalar çocuk gelinlerin çoğunun sorunlu, mutsuz hissettikleri bir cinsel hayatları olduğunu ortaya çıkartıyor.

EŞCİNSEL ÇİFTLERDE GİZLİ HOMOFOBİYE DİKKAT…

Kongrede eşcinsel ilişkilerdeki cinsel sorunlarla ilgili konular üzerinde duruldu. Toplumun eşcinselliğe karşı geliştirdiği olumsuz yargılar bazen, eşcinsel bireyler tarafından farkında olmadan içselleştirilebiliyor. Bu da eşcinsel kişilerde gizli homofobiye bağlı; cinsel isteksizlik, erken boşalma gibi cinsel sorunlara yol açabiliyor. Kongrede eşcinsel bireylerin cinsel kimlikleriyle barışmaları sağlanırsa cinsel sorunlarının da düzelebileceği konuşuldu. Eşcinsel çiftlerde cinsel probleme yönelik terapiden önce gizli homofobi konusunun ele alınmasının daha iyileştirici olacağı belirtildi.

ÇİFTLER ÖZGÜRCE KONUŞMALI…

Kongrede cinsel isteksizliğe karşı reddedilmeyi göze alarak farklı cinsel fantezilerin ve isteklerin partnere söylenmesi yeni çözüm yolu olarak sunuldu. Reddedilmemek için istekler bastırılınca cinsel isteksizlik ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle çiftler özgürce konuşmalı… Kişiler her türlü şeyi talep etme ama karşı tarafın da reddetme hakkı olduğunu bilmeli… Çiftler yeni şeyleri denemekten korkmamalı ama istemedikleri şeyleri de zorla asla yapmamalı…

G VE P NOKTALARININ ÖNEMİ…

Kadınların orgazmı hala bilinmeyen soru işaretleriyle dolu… Yapılan araştırmalar birçok kadının orgazmın ‘o’su ile henüz tanışmadıklarını gösteriyor. Ama artık kadınlar orgazmı tanımak için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Kongrede, orgazm sorunlarında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekimlerin G noktasına yaptıkları aşının, o bölgeyi hassaslaştırarak sorunun çözümünde etkili olduğu vurgulandı. Erkeklerde de makat ile yumurtalıklar arasında bulunan bölgeye “P bölgesi” adı veriliyor. Seks sırasında bu bölgenin uyarılmasının erkeğin orgazmını artırdığı söylendi. Ancak P bölgesini uyarmanın, G bölgesini uyarmak kadar güçlü etki yapmadığı da belirtildi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.