Cinsel Dürtülerde Kadının ve Erkekeğin Farkı

Estrogenolit Hap

Cinsel Dürtülerde Kadının ve Erkekeğin Farkı
Cinsel Dürtüler – Kadınlar ve Erkekler
Cinsel istek, arzu, dürtü adına her ne dersen de, erkekler ve kadınlar arasında cinselliğin yaşanmasında farklılıklar var gibi gözüküyor. Zaman zaman toplum baskısı, yetiştirilme vb. konulara değinsem de ağırlıklı olarak yaradılış ve hedef farklılıkları üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum. Kadın ve erkek arasında ki temel farklılık cinsel dürtülerin kimyasından ve amaçlarda ortaya çıkıyor.
Uzmanlara göre; erkeklerde cinsel dürtüler libido seviyesi doğrudan ilişkili. Kadınlarda ise “Değişim” esas. Kadınlarda cinsel dürtüler tek bir değişkene bağlı olarak harekete geçmiyor.
Erkekler hemen sevişmeye hazır hale gelebilirler. Kadınlar farklı etkenlerin ışığında hazır olurlar. Klişe olacak ama ; “Erkekler her zaman, kadınlar romantik mum ışığı, güzel bir müzik ve erkek arkadaşlarının hazırladığı ilk yemeği yerken hazır olurlar”. Evet , abartılı bir klişe ama aradaki farkı anlatabilen basit bir yapı.
Erkeklerin Cinsel Dürtüleri Kadınlara Göre Daha mı Güçlü?
Genel olarak bu soruya evet cevabı verilebilir. Sadece daha güçlü değil aynı zamanda daha basit bir mekanizmanın çalıştığını söyleyebilirim. Kadınların libido kaynakları vücutlarının her yerine yayılmıştır. Karmaşık işlemler gerçekleşir.
Genel kanıya göre kadınlarda cinsel dürtüler duygusal yapı ile doğrudan ilişkilidir. Duygular bile tek başına yeterli olamıyor. Sosyal, kültürel ve ekonomik faktörlerde kadınların cinsel dürtüleri üzerinde yadsınamaz bir etkiye sahip.
Erkekler kendileri ve karşılarındaki kadına odaklı olarak hareket ederken, kadınlar artı olarak çevresel faktörleri de etki alanlarına sokarlar. Yapılan araştırmaların sonucunda erkek ve kadın için 6 farklı cinsel dürtü modeli ortaya çıkmıştır. Kişiden kişiye modellerin değişebileceği ve istisnaların olabileceğini akılda tutmak gerekiyor.
Erkekler seksi daha fazla düşünür
Erişkinliğe ulaşmış 60 yaşın altındaki erkekler büyük çoğunluğu günde en az 1 kere seks düşünüyorlar. Aynı yaş gurubundaki kadınların ancak ¼’ü aynı sıklıkta seks düşündüğünü söylüyorlar. Yaş ilerledikçe fark kapanıyor yine de ilerleyen yaşlarda bile erkekler kadınlara göre 2 kat daha fazla seks düşünüyorlar.Doğal olarak erkekler sekse her zaman daha hazır oluyorlar. Düşünce ve odakları farklı olan iki cinsten bahsediyoruz. Hal böyle olunca erkeklerin daha anlık seks dürtülerine ve geniş bir fantezi yelpazesine sahip olmaları kaçınılmaz.
Erkekler seks konusunda daha heyecanlıdır
Erkekler ilişkinin başlarında seks konusunda kadınlara göre daha istekliler. Zaman geçtikçe isteklerdeki fark erkekler lehine artarak açılmaktadır. Olay sadece kadın erkek ilişkisinde geçerli değil. Gay’ler de lezbiyenlere göre daha fazla seks düşünüyorlar. Erkekler arasında yapılan anketlerde erkekler seksi daha fazla düşünen bir partner istediklerini dile getiriyorlar. Hatta bir adım daha ileri gidip aşk olmadan ilişkiye girebileceklerini yasak olanların daha çekici geldiğini dile getiriyorlar.
Erkeklerin 2/3’ü mastürbasyon yapmaktan suçluluk duysalar da sık sık mastürbasyon yapıyorlar. Kadınlarda hem oran hem de mastürbasyon sıklığı daha az.
Para karşılığında hayat kadınları ile birlikte olmak erkekler açısından sekse ulaşmanın en kolay yolu.
Yurt dışında yapılan anketlerde de rahibelerin rahiplere oranla daha az sekse düşkün olduklarını ortaya koyuyor.
Kadınları cinsel uyarılma mekanizmaları daha karışıktır
Kadınlar cinselliğe nasıl hazır olur? Onları ne hareketlendirir? Nelerden etkilenirler? Bu konuda kesin bir şey söylemek pek mümkün gözükmüyor. Mike (-Kadın Avcısı e-kitabının yazarı-) kadınları etkilemek konusundaki başarısızlığını nasıl başarıya dönüştürdüğünü kitabında anlatmış. Son dönemlerde aldığı olumlu tepkiler üzerine kitabını güncelledi.
Kadınlar cinselliğe nasıl hazır olur? Ya da erkeklerle cinsel dürtüleri arasında ne gibi farklılıklar var. Erkekler erkek-kadın ve kadın-kadın cinsel ilişkisini izlerken cinsel olarak uyarıldıklarını söylemişler.
Estrogenolit Hap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.