Cinsel Bilgiler

Bugünkü konumuz kadınlarda yaşanan cinsel isteksizlik. Cinsel isteksizlik için kendinizi veya partnerinizi suçlamayın. Bu durum her kadında er ya da geç ortaya çıkacaktır. Bunun altında yatan sebepler bazen fiziksel bazen psikolojik iken atlanmaması gereken bir diğer olay ise sağlık sorunlarından kaynaklı olabileceği gerçeğidir. Kullanılan şeker, tansiyon ilaçları, antidepresan hapları kişiler her ne kadar zarar vermediğini düşünse de vücuda hiç de iyi gelmeyen yan etkileri bulunmaktadır. Özellikle erkek partnerler kadınlarda sürekli olarak o eski heyecanı ararlar. Fakat bazen ağrılı cinsel ilişkilerden kaynaklı bazen ise yukarıda saydığımız sebeplerden ötürü isteksizlik problemi baş gösterebilir. Bazen ise bu durum doğuştan olabilir. Eğer bu durum doğuştan değilse sevinebilirsiniz. Çünkü sorunu çözebilmeniz çok daha kolay olacaktır.
Kişilerde özellikle ön sevişmenin de ardından hala vajen bölümünde herhangi bir değişiklik olmaması ve vajende herhangi bir salgı salgılanmaması durumunda cinsel birleşim meydana gelmez veyahut da cinsel birleşim zorla olur. Cinsel birleşimin zorla yaşanması durumu da zaman geçtikçe can sıkar. Bu tarz durumlar ile karşılaştığınız zaman sorunun kökenine inmenizde fayda vardır. Cinsel isteksizlik bir anda da ortaya çıkabilir, zamanla da görülebilir. Belli bir kadına veya belli bir erkeğe karşı görülen isteksizlik durumu da oldukça yaygındır. Partnerler değiştikçe bu durumun düzelme ihtimali vardır. Fakat bu da hastalık riski taşır. Özellikle cinsel işlev organlarını etkileyen ve hastalıkları tetikleyen iltihaplar AIDS, HIV gibi birçok virüs ve hastalığa davetiye çıkarabilir. Bu yüzden tek eşliliğe olabildiğince özen göstermek gerekir.
Cinsel birlikteliklerin amacı da alınan zevk ile doğru orantılıdır. Bebek sahibi olmak için yapılan seks ilk denemelerde zevkli olsa da sonrasında yaşanan hayal kırıklığı ile beraber kabusa dönüşebilir veya sadece boşalmaya yönelik yapılan seks çiftler için can sıkıcı hale gelebilir. Tersi bir durumda da olumsuzluklar baş gösterebilir. Örneğin; doğum kontrol hapı kullanılarak rahatça yapulan bir sekste de kullanılan ilaçlardan dolayı bir isteksizlik söz konusu olabilir.
Estrogenolit bu gibi isteksizlik sorunlarının önüne geçmek için üretilmiş bir üründür. Siz de ürünleri inceleyip, bilgi ve sipariş hattını arayabilir, çözümsüz sandığınız sorunlarınıza çare bulabilirsiniz!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.