ANAL BİRLEŞME NEDİR…

Estrogenolit

 

Anal ilişki; penisin makata sokulmasıyla yapılan birleşmeye anal birleşme denmektedir.

Bugünkü pek çok seksoloji otoritesinin görüşüne göre kadınlarla erkek arasındaki anal birleşmecinsel uyarılar içinde, cinsel birleşme pozisyonları içinde, arada bir ve kadınların’da rızası ile yapıldığında sadece bir cinsel çeşitlilik olarak görülmektedir.

 

Anal seks zararları nelerdir…

Anal İlişki Cinsel Sapkınlık’mı ?

Ters ilişki bazı görüşlere göre ise cinsel sapıklık olarak değerlendirilmektedir.

Bu konuda herkes bildiğini yapmakta ve otoriteler çeşitli görüşler ortaya koysa da, makatın organsal olarak normal bir birleşme yolu olmayışı olmasıdır.

Hunt’a Göre Anal Seks Oranı Daha Yüksek

Bu konuda araştırma yapan Hunt, anal seks oranının yeni istatistiklerde daha fazla görüldüğünü belirtiyor. Kadın orgazmının vücudun çeşitli bölgelerinde yapılan uyarımlarla ilgili araştırmada dölyolu ve klitoris uyarımda olduğu gibi, kadının anal yolla orgazma ulaştığı ortaya koyulmuştur.

Bu konu çiftin kendisinin karar vereceği bir durumdur. Eğer eşler cinselliklerini yaşarken kendilerine güvenleri eşit boyutlarda ise ve aralarında her türlü cinsel uyarım ve deneyime girebiliyorlarsa istatistiklerde görülen bu gerçeği tabi ki yaşayabileceklerdir.

Makat  en önemli erojen bölgelerdendir. Pek çok kadın mastürbasyon sırasında makatına parmağını sokarak uyanabilir.

Türkiye’de Hayvan Tecavüzleri Çok Fazladır !

Türkiye’de özellikle kırsal kesimde erkeklerin evlilik öncesi eşekköpek türü hayvanlarda anal yolla birleşmeleri gerçeği herkesin bildiği bir konu haline gelmiştir.. Köylük yerde kadının arka arkaya çocuk doğurması sonucu dölyolu doğum yırtıkları nedeniyle gevşek bir hale gelebilmektedir. Erkek de birleşme sırasında darlığı nedeniyle, penisi daha sıkı kavrayan bir organ ile birleşmek arzusu ile ve belki de evlilik öncesi alışkanlığı nedeniyle anal birleşmeye yönelebilmektedir.

Ayrıca gebeliği önleyici yöntemleri bilmeyen, fazla çocuk istemeyen çiftlerin de bu yola yani anal ilişkiye başvurabileceğini saptanmaktadır.

Anal sex nasıl yapılır…

Kadının Kalçaları Erkeği Fazlaca Tahrik Eder

Ayrıca bu birleşmede kadının kalçalarının dolgunluğu erkeğin cinsel bölgesini hiçbir pozisyonla kıyaslayamayacak şekilde uyarmaktadır. Bu sebeple erkek bu duruşta orgazma diğer pozisyonlardan daha çabuk ulaşmaktadır. 1988 yılında ülkemizde “Söz” gazetesinin yaptığı bir istatistiğe göre kadınların % 30’u anal birleşmede bulunuyor. Bunların % 56’sı bu tür birleşmenin kendilerine haz verdiğini ileri sürebilmişlerdir.

Anal Seks Zararları ve Bakterilere Dikkat

Çift bu tür birleşmeden hoşlanmıyor veya suçluluk gibi yıpratıcı duygulara kapılmıyorsa da anal seksin tıbbi yönden pek çok sakıncaları bulunmaktadır. Makat içinde yaşayan Esheria Coli gibi pek çok bakteri anal seksten sonra penisin yıkanmadan dölyoluna sokulması sonucu dölyoluna taşınmakta ve burada ağır iltihaplara neden olabilmektedir.

Bu tür dölyolu iltihapları gerektiği şekilde tedavi edilmezse ve ihmal edilirse, dölyolundan komşuluk yolu ile dölyatağı ve yumurta kanallarına geçerek bu bölgede ağır yapışıklıklara ve kısırlığa neden olmaktadır.

Evet Ters İlişki Zararlıdır !

“Anal seks zararlıdır !” Vazelin veya sıvı yağ gibi kayıcı maddeler kullanılmazsa veya hoyrat birleşmelerde makat civarında çatlamalar, yırtıklar görülebilmektedir. Sıklıkla tekrarlanan anal birleşmeler sonucu makat çevresindeki adalelerde gevşeme olabilmektedir.

Ülkemizde son yıllarda yapılan bazı araştırmalarda anal birleşmenin oldukça sık görüldüğü verilere yansımaktadır. Fakat bazen erkeğin eşini anal birleşmeye zorlaması, cinayete varan durumları karşımıza çıkarabilmektedir.
Estrogenolit

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.